Найбільш розповсюдженими іменами, якими українці називають своїх дітей, стали Артем та Анастасія. Рік тому ситуація була приблизно такою самою, повідомляють «Вести».
А от серед відносно рідкісних імен з'явилися цікаві тенденції. Все частіше зустрічаються слов'янські імена, що вийшли з ужитку, — Прохор, Златослава, Стефанія, Велізар, Дарослав, Севастьян. Повертаються до життя імена, які давали дітям ще в XIX столітті: Ніканор, Полікарп, Євпраксінья, Добриня, Аделіна, Фружина.
Прогресує й інша тенденція — називати дітей біблійними іменами. Надзвичайно популярне в цьому році у Центральній Україні ім'я дружини старозавітного царя Давида — Вірсавія. Серед новонароджених зустрічаються Авраами, Самуїли, Лазари, Есфірі, Маріанни, Рувими.
На Черкащині народився Юда — український варіант імені апостола, який зрадив Христа, а до цього надзвичайно популярне у стародавньому Ізраїлі ім'я, що не мало негативного забарвлення.
На Івано-Франківщині популярні жіночі імена латинського походження: Юліанія, Франческа, Юстинія, Філомена.
Але іноді батьківська фантазія переступає далеко за межі буденності. На Донеччині підростає маленький Іхтіандр. На Полтавщині — дівчинка на ім'я Домна і маленькі Тамерлан із Зевсом. У Чернігівській області — Шахеризада.
В іменах відображені й бурхливі політичні події цього року. Кияни ностальгічно назвали дочку ім'ям Ялта. А мешканці Донеччини назвали сина Даримиром, аби він дарував людям мир
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram