На Черкащині нарахували 600 людей із розсіяним склерозом (відео)

27 травня 2015, 20:00

405988

27 травня – Mіжнародний день боротьби із розсіянним склерозом. Світова медична спільнота б’є на сполох: ця хвороба-хамелеон маскується під різні діагнози і вражає переважно молодих, працездатних людей віком від 20 до 40 років. Так на Черкащині нині проживає більше 6-ти сотень таких людей. Тому важливо вчасно виявити недугу і почати лікуватися, інформує ОДТРК Рось.

Якщо у вас тижнями болять очі, погіршився зір, мучить головний біль або час від часу німіють ноги чи руки, негайно йдіть до лікаря! Тому що можете прогавити таку підступну хворобу, як розсіяний склероз.

У світі – більше 3 мільйонів людей з діагнозом «Розсіяний склероз», в Україні їх офіційно майже 23 тисячі, на Черкащині – більше 600 людей. Це досить великі цифри, якщо врахувати, що хвороба вражає молодих і працездатних, які у випадку несвоєчасного лікування через 15 років можуть стати інвалідами.

Враховуючи таку кількість недужих та агресивність перебігу захворювання, за сприяння ОДА і департаменту ОЗ на Черкащині створено Центр розсіяного склерозу. І завдяки спеціальній програмі надається фінансова допомога таким хворим, бо лікування цього неврологічного захворювання обходиться пацієнтові у тисячу доларів на місяць.

Головний метод діагностики РС – магнітно-резонансна томографія, яка допомагає знайти вогнища запалення. На це обстеження має направити лікар-невропатолог.

Поділитись

Коментарі

Вгору