http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/2/24/24-02-2015-1200-sjuzhet-9_f6184e83362265c1f64898beb74bcb21.mp4
На Черкащині діти навчаються музиці практично в руїнах. У місті Сміла єдина музична школа потребує капітального ремонту. Фахівці ще торік у експертному висновку писали - приміщення аварійне. Але за рік ситуація лише погіршилася. Тож батьки вирішили рятувати будівлю самотужки, інформують Подробности.
Аліна Кузьміна - призерка багатьох всеукраїнських вокальних конкурсів. П'ять років навчаєтсья у смілянській музичній школі. За науку вдячна своїм викладачам, та ось за саму школу, каже дівчина, буває соромно.
"Дуже було холодно, були потріскані стіни і така в нас школа трішки побита. Дуже важко іноді займатись, бо холодно", - розповідає учениця музичної школи Аліна Кузьміна.
Холодно, бо тріщини у стінах такі, що у приміщенні вільно гуляє вітер. Будівлю музичної школи понад 20 років тому здали в експлуатацію так і не добудувавши як слід. Тож не дивно, що сьогодні вона розвалюється просто на очах.
"Ось з 91 року як здали оце на даний момент маємо такий вигляд її, нічого по суті так і не змогли вибити, не змогли добитись, щоб все таки це було завершено, воно не завершено", - каже директор музичної школи Ігор Поповіченко.
Аби упевнитись, що навчатись дітям безпечно, директор замовив експертну оцінку. Висновок фахівців був очікуваним - школа на межі аварійності, ремонтувати потрібно негайно. Та для цього спочатку необхідно підготувати проектну документацію, але чиновники і досі не розрахувались за експертизу.
"Ці кошти, 39 тисяч, які планувались на обстеження вони не проводились довгий час через казначейство і на сьогодні сума, яка провелась - це 11 тисяч. Всі інші і досі зависли на цей рік навіть ми не можемо отримати документи", - запевняє начальник відділу культури виконавчого комітету смілянської міськради Ірина Бобошко.
Батьки вихованців цієї школи на посадовців уже і не сподіваються. Кажуть, готові самі шукати спонсорів. Та все ж чиновники мають замовити проект, адже школа - державна. І самостійно зробити це батьки не мають права.
"На державу надії немає, тому що держава експертизу не може оплатити, вартість 10 тисяч. Тут по-мінімуму на ремонт потрібні сотні тисяч гривень щоб зробити зовнішні роботи, перекрити дах, поштукатурити стіни. Якщо держава не знайшло 10000, немає надії що знайде більше, будемо шукати інші джерела, благо є такі", - каже батько учня школи Микита Моісєєв.
Місцеві чиновники шукають гроші на необхідну документацію, а батькам залишається лише сподіватися, що стіни витримають.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram