Саме так виходять із становища у п’яти школах «чорнобильської» зони Корсунь-Шевченківського району. Як повідомила начальник відділу освіти Лариса Юркунас, діти мусять брати з дому бутерброди, а в школі для них у кожному класі готують чай, інформує Черкаський край.
Як завжди, винні чиновники: гаряче харчування в цих школах припинене, бо своєчасно не був проведений тендер в області. Тепер і батьки, і діти нетерпляче чекають оптимістичних новин, бо чай і бутерброди не замінять повноцінного обіду, а на голодний шлунок яка наука?
У смт Стеблеві, яке також належить до четвертої зони посиленого радіоекологічного контролю, крім школи, є дитяча дошкільна установа, яку утримує селищна рада. Щодня її відвідує 70-80 дітей молодшого віку. Селищний голова Олексій Данільченко повідомив, що місцевий бюджет покриває 60% вартості харчування, решта – плата батьків.
Проблем із гарячим харчуванням дітей в інших навчальних закладах з початку 2015 року не виникло. Є приклади, коли всі затрати бере на себе місцевий бюджет. Драбівський сільський голова Ольга Ремех розповіла, що всіх 76 вихованців місцевого НВК та 16 дошкільнят в новому році харчуватимуть за кошти щойно прийнятого сільського бюджету: на це виділено 47 тисяч гривень.
До ситуації з харчуванням школярів не залишились байдужими депутати районної ради. На сесії райради 23 січня з ініціативи депутата від смт Стеблева Михайла Руденка прийняте звернення до Голови Верховної Ради України В.Гройсмана, Прем’єр-Міністра А.Яценюка. народного депутата України Г.Бобова та голови ОДА Ю.Ткаченка щодо внесення змін лдо законодавства, яке регулює харчування учнів навчальних закладів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram