На Черкащині чиновники залишили місто без опалення (відео)

10 листопада 2017, 18:24

Опалення немає - і не буде. Місто Чигирин на Черкащині зимуватиме з холодними батареями. Місцева влада заявила, що запускати котельні - не рентабельно. А людям порадили - самим думати, як зігрітися, інформують "Подробности".

"- Оце такі калорифери покупляли - оце 1200 гривень один, а нам треба 4 штуки таких купить",-  сім'я Лідії Ланіної виклала за індивідуальне електричне опалення свій двомісячний бюджет. Жінка розповідає, непередбачені витрати впали як сніг на голову. Місяць тому міські чиновники неофіційно сповістили жителів мікрорайону - централізованого опалення тут більше не буде.

"Вони приїхали, сказали, що топить не будемо - це вже все, окончательно сказали - все, топить не будемо. Якщо треба, то вони обіцяли кредити по 30 процентів доплачувати", - розповідає Лідія Ланіна, жителька Чигирина.

Багато людей через перебої з теплом - вже давно відімкнулися від центральної системи. Залишилися тільки ті, кому альтернативне опалення не по кишені. Як-от, Лідія Іванівна у свої майже вісімдесят.

"Це зараз з трьома ковдрами - то ніби не холодно, та ось у светрах ходимо. Оце так", - розповідає Лідія Авраменко, жителька Чигирина.

Жодна з котелень Чигирина досі не працює. У міськвиконкомі на запитання - чому - від відповіді ухиляються.

Начальник відділу ЖКГ - в терміновому відрядженні, на дзвінки не відповідає. Офіційного оголошення про перехід міста з централізованого опалення на індивідуальне журналісти не знайшли навіть на інформаційному стенді мерії. Хоч уже є затверджена міськрадою програма соціальної підтримки жителів щодо обладнання квартир індивідуальним опаленням. Згідно з датою, її прийняли за 10 днів до початку опалювального сезону. Хоч за документами - опалювальний сезон у місті досі не почався.

На програму соціальної підтримки індивідуального опалення чигиринські депутати виділили 100 тисяч гривень. Та й програма, як виявилося, ще не набрала чинності, оскільки вимагає поправок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору