На Черкащині безрезультатно розслідують злочини проти виборчих прав

10 вересня 2015, 18:02

0_opora_vyborchi_porushennia_2-636x477

Лише 5% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 року дійшло до суду. Понад 77% – закрито через відсутність складу кримінального правопорушення. Такою є всеукраїнська тенденція.

Про це повідомляє ГромЧе з посиланням на ОПОРУ.

На Черкащині із 11 кримінальних проваджень, відкритих щодо злочинів проти виборчих прав, закрито було 9. І лише два спрямовано до суду. Тобто закрито було більше 80 % кримінальних проваджень. Про це свідчить моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, проведений протягом лютого–серпня 2015 р. Громадянською мережею ОПОРА у партнерстві з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Прикметно, що на сьогодні вцілому по Україні у жодному кримінальному провадженні щодо підкупу виборців (всього 37 таких проваджень) не було пред’явлено обвинувачення та покарано організаторів схем підкупу, чи осіб, на користь яких організовувалися злочинні «піраміди підкупу» чи планувалося запускати «каруселі».

Актуальними в цілому по країні залишається 52 кримінальних провадження щодо злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 р., розслідування яких досі триває.

За підсумками моніторингу Верховній Раді України та повноважним органам влади рекомендовано:

  • Внести зміни до Кримінального кодексу України щодо уточнення формулювання статей про підкуп виборців і надання неправомірної вигоди суб’єктам виборчого процесу або референдуму;
  • Внести зміни до Кримінального кодексу України для встановлення додаткове покарання у вигляді позбавлення права займати посади у виборчих комісіях за ст. 55 ККУ до зняття судимості (зараз діє норма про строк від 1 до 3 років).
  • Внести зміни до Кримінального кодексу України та ЗУ «Про звернення громадян», якими  передбачити необхідність особливого порядку розгляду та відповіді на звернення громадян для органів, наділених слідчими функціями.

За інформацією Громадянської мережі ОПОРА

Поділитись

Коментарі

Вгору