На Черкащині 350 школярів взяли участь у фестивалі з робототехніки

20 лютого 2018, 13:54

Регіональний фестиваль з робототехніки FIRST LEGO League відбувся на Черкащині. Участь у ньому взяли 22 команди з різних районів області. Загалом до змагань долучилися понад 350 школярів. Організаторами заходу виступили обласна влада та Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педігогічних працівників, компанія «Пролего». Приймала фестиваль Черкаська гімназія № 9.

«Цьому проекту вже три роки, і ми бачимо результати, – зазначає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Найголовніший – це та кількість дітей, яких об’єднує робототехніка довкола нових знань і умінь. Ми хотіли зацікавити їх до навчання – і нам це вдається. Навіть цей фестиваль уже зібрав утричі більше школярів, аніж минулого року. Маємо прогрес, про який можна було тільки мріяти на старті «пілоту». Усе це – колосальний досвід для школярів, враховуючи, що робототехніка – це професія майбутнього. І що важливо – тут діти не лише з міст, а й із сіл. Бо ми охоплюємо проектом школи по всій області».

Упродовж дня учасники чемпіонату демонстрували вміння своїх роботів виконувати місії на спеціальному полі, набираючи за це бали, захищали дизайн робота, представляли суддям проект на тему «Вода», демонстрували командні вміння та розважалися на піт-зонах. Чемпіоном регіонального турніру стала команда «BrainsON» із Черкаської санаторної школи-інтернату № 14. Найвищий бал у грі роботів та перемогу у номінації «Основні цінності» здобула команда гімназії № 9 «Kiborgs.UA». Кращий проект розробила команда гімназії № 9  «BestBoysBand». Кращий дизайн робота – у команди «Robotroniks» із Гельмязівської ЗОШ. Переможці номінацій отримали цінні подарунки – ноутбуки. На всеукраїнському турнірі з робототехніки Черкащину представлятимуть 10 команд, які продемонстрували найкращі результати.

«Ми проводимо регіональний фестиваль з робототехніки вже другий рік. На Черкащині набори «Лего» на сьогодні мають 24 школи, практично всі вони беруть участь у регіональному турнірі. Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість учасників збільшилася в рази. У 2017 році ми мали 9 команд і 100 школярів на турнірі, цього ж разу – вже 22 команди і 350 учасників. Упевнена, що кількість шкіл із наборами та учасників турніру лише зростатиме з кожним роком. Варто зауважити, що змагання FIRST LEGO League не просто дозволяють конструювати та програмувати робота, але й проявляти командний дух, комунікувати школярам між собою і вирішувати глобальні проблеми людства. Ось цього року команди працювати над темою води, її очищення, заощадження тощо», - відзначає ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна.

У рамках фестивалю відбувся і FLL Junior, де учні початкової школи презентували власний проектна тему «Води» і розповідали, які існують пробеми в цьому напрямку і як з ними можна боротися. Змагалися учасники та їхні роботи також в сумо та слалом. Крім того, цього року запровадили розважальний напрямок фестивалю - «FLL шукає таланти!», під час якого всі охочі команди демонстрували свої таланти.

За повідомленням Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників .

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору