Митрополит Епіфаній освятив храм у Черкасах та вручив нагороди медикам, волонтерам і військовим

29 травня 2023, 17:50

Предстоятель Православної Церкви України блаженнійший митрополит Епіфаній 28 травня прибув на Черкащину, а 29 травня звершив освячення храму на честь святителя Миколая Чудотворця. Він очолив у цьому храмі першу Божественну Літургію.

Мета візиту митрополита на Черкащину - вшанування 100-річчя архиєрейської хіротонії святителя-хірурга Луки (Войно-Ясенецького), доктора медичних наук, лікаря-чудотворця, громадського діяча і патріота.

Митрополит Епіфаній від імені української православної церкви щиро подякував усім тим, хто сьогодні боронить Україну. Він назвав їх новітніми героями. Він зазначив, що за них українська церква постійно підносить свої молитви, щоб Господь укріпляв духовні та фізичні сили та віру в велику українську Перемогу.

- Боротьба триває і має багато вимирів. І один з них- духовний. Ми всі ведемо духовниу боротьбу і маємо духовний фронт. Ми хочемо, щоб всі православні українці об’єдналися навколо Києва та київського престолу, - підкреслив митрополит Епіфаній. - Коли ми матимемо сильну незалежну автокефальну православну церкву, це буде свідченням того, що ми будемо мати свою єдину, сильну, демократичну європейську Україну.

Митрополит Епіфаній здійснив особливу місію та вручив медалі та відзнаки тим, хто кожен на своєму місці наближає спільну Перемогу.

Медаллю “За жертовність і любов до України“ помертно нагородили солдата Павла Собка. Його нагороду з рук митрополита отримала дружина Героя Марина Собко.

Таку саму нагороду було вручено матері солдата Романа Макаренка. Воїн нині знаходиться на передовій.

"Хрестом Свободи" було нагороджено старшого лейтенанта Дмитра Котончанина та молодшого лейтенанта Володмира Болсуновського.

З благословення настоятеля православної цекрви України цього року Черкаська єпархія заснувала нагороду на честь Святителя Луки, яка носить ім’я святого і є символом визнання церквою великої парці людини в галузі духовного та громадського здоров’я військових, медичних капеланів, лікарів, благодійників та меценатів, які сьогодні служать людям за прикладом святителя Луки.

Відзнакою Святителя Луки митрополит Епіфаній нагородив лікарку-анестезіолога, волонтерку, та прямого нащадка святого Тетяну Войно-Ясенецьку, Віталія Побиванця - лікаря Золотоніської багатопрофільної лікарні, військову медикиню Людмилу Каплун, військових медиків Костянтина Тихонова, Сергія Горбенка, Андрія Гойду та Андрія Зеленька. Також відзнаку імені святителя Луки отримав військовий капелан Володимир Педько.

Посмертно відзнакою Святителя Луки нагороджено старшого солдата Олега Собченка. Нагороду отримала дуржина Жанна.

Також блаженнійший Епіфаній відзначив нагородами очільників Черкащини, представників бізнесу та депутатів, які є благодійниками та меценатами.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору