Митрополит Епіфаній долучився до круглого столу на честь святителя Луки у черкаському університеті

30 травня 2023, 08:54

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького організували регіональний круглий стіл на тему "Святий Лука (Войно-Ясенецький): поєднання науки та релігії".

Захід приурочили до 100-річчя з дня архієрейської хіротонії, тобто висвячення Луки Кримського в сан єпископа.

- Цей захід присвячений дуже цікавій людині - святителю Луці Кримському (Войно-Ясенецькому). З одного боку - він був людиною церковною, жив духовним життям, а з іншого - був відомим медиком-хірургом, який мав професорське звання. Дуже важливо те, що він зміг вижити за радянських часів, але він і постраждав - понад 11 років провів у сталінських таборах. Зараз ми зібралися тут, щоб осмислити ці події з позиції і науки, і громадської думки, - розповів доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України ЧНУ імені Богдана Хмельницького, професор Віталій Масненко.

Почесним гостем круглого столу був митрополит Київський і всієї України, священноархімандрит Києво-Печерської Лаври, предстоятель Православної Церкви України, блаженніший Епіфаній.

- Святитель Лука Войно-Ясенецький вдало поєднав дві іпостасі: не лише як науковець, лікар-хірур, а й священнослужитель. На той час його намагалися зламати, але він не здався. Він завжди свідчив, що можна поєднувати духовне, релігійне і науку. Лука розвіював міфи про те, що церква і наука несумісні між собою, - зазначив предстоятель ПЦУ.

Також блаженніший наголосив на важливості знати правдиву та об'єктивну історію.

- Історію теж переписували, століттями нищили все, що стосувалося нашого справжнього коріння. Нищили не лише історію, а й мову та культуру, нашу українську ідентичність. Але ми зберегли це на гендерному рівні й повинні передати наступним поколінням. Все в наших руках, від нас залежить, чи ми поставимо крапку в цій багатовіковій війні, яка постійно нас намагалася знищити, - сказав митрополит.

Ректор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко подякував митрополиту Епіфанію за увагу, яку він приділяє освітній галузі.

- Прийшов час подальшої розбудови Православної церкви України. Нам потрібно не гаяти цей час, а всім нам організовуватися і утверджувати нашу церкву, бо в єдності наша сила. Ми, як університет, готові, з Вашого благословіння, готувати та випускати богословів для ПЦУ.

Також у пам'ять про візит на Черкащину Олександр Черевко вручив митрополиту картину із зображенням Іллінської церкви у Суботові.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору