Митець з Лисянщини у 86 років видав першу збірку своїх віршів

15 жовтня 2017, 19:22

Олександр Костенко з села Рубаний Міст на Лисянщині видав першу збірку своїх віршів у 86 років. Їх у нього за роки, відколи відкрив у собі поетичний дар, назбиралося з півсотні, пишуть "Вісті Черкащини".

- Писати почав, коли стукнуло сімдесят сім, – розповідає він. – Сталося це після того, як мені після довгих років мовчанки написав листа друг дитинства з Донбасу. Він тяжко хворів, і я, щоб його підбадьорити, надіслав відповідь у віршованій формі. З того часу, мов прорвало – немає й дня, щоб не з’явився в голові якийсь римований рядок. Я ношу з собою блокнот, куди, навіть посеред ночі їх записую, а коли вималюється вірш, його «доводить до ума» моя дружина Ганна, за фахом філолог.

Олександр Костенко в юності закінчив фабрично-заводське училище, працював на цукровому заводі, в МТС, завідуючем сільським клубом. Але передусім односельці знають його як художника-самоучку. Написані ним пейзажі можна побачити чи не в кожній сільській хаті. Картини дарував просто так, «по доброті душевній». Лише раз, зізнається, продав роботу за невеликі гроші заїжджому народному депутату для його домашньої колекції.

Вгору