«Мистецтво, яке популяризує регіон, потрібно підтримувати на місцевому рівні», – Олег Петренко

27 вересня 2020, 09:50

У Черкаському художньому музеї видкрили фотовиставку під назвою «Яри, хати і люди. Вигнання в рай». Арт-проєкт представляє увазі публіки невеличке село Григорівка на Трахтемирівському півострові. У липні його відвідали семеро відомих фотографів. За допомогою найрізноманітнішої техніки митці із усієї країни відтворили дивовижну атмосферу, що втілюється в місцевій природі, архітектурі та людях.

За словами кураторки проєкту, черкаської мистецтвознавиці Наталії Вернидуб, виставка світлин була б неможливою без допомоги члена команди ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олега Петренка.

– Коли планувала створити цей проєкт, то навіть сама не уявляла, яким дивовижним і унікальним він стане, – відзначила кураторка фотовиставки Наталя Вернидуб. – Я думала, що учасники пофотографують природу та зроблять багато красивих світлин, на які буде приємно дивитися. Насправді ж вони довели, що є справжніми митцями. Їхні твори передають особливий погляд на світ кожного майстра. І як виявилося, це надзвичайно корисна практика, бо писля таких подій вони видають такий результат, який можна пропонувати до перегляду в музеях і на виставках.

Одним із завдань, яке ставили перед собою творці проєкту, було звернути увагу місцевої та центральної влади на екологічні та економічні проблеми, що існують у селищі. Саме ця мета привернула особливу увагу члена команди ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олега Петренка.

– Цю виставку можна розцінювати, як туристичну промоцію Черкащини. Адже наш край має багато дивовижних місць, про які потрібно розповідати Україні та світові, - наголосив політик. – Тому, коли я стану депутатом обласної ради, то буду і далі підтримувати культурних діячів, які своїм мистецтвом та проєктами популяризують нашу область.  

На виставці представлені роботи Вадима Козловського (Вінниця), Давида Григоряна (Одеса), Єви Поляк (Київ), Гаррі Єфімова (Черкаси), Сергія Козаченко (Сміла) та Вольдемар Клюзко (Київ). Особливістю проєкту стало ще й те, що під час його здійснення фотохудожники використали не лише сучасні професійні цифрові камери. На озброєнні митців були і плівкові фотокамери, і навіть саморобні пристрої, котрі виготовлялися з матеріалів, знайдених у селі.

– Під час цієї арт-резиденції ми перетворили на фотоапарат цілу хату. Центральна фотографія проєкту, зроблена за допомогою бідончика, який ми знайшли в хаті, в котрій жили, – розповідає учасник проєкту Вольдемар Клюзко. – Таким чином ми хочемо показати користувачам мегапіксельних фотокамер на мобілках, як насправді народжується фотографія.

Фотовиставка діятиме на третьому поверсі Черкаського художнього музею до четвертого жовтня. Відвідати її зможуть всі цінителі фотомистецтва і просто краси.

– Я прийшов сьогодні тому, що знаю трохи місцевість, яка відображена на світлинах, – відзначив один із відвідувачів Віталій Чміль. – Тож, мені просто було цікаво подивитися, наскільки фотографи змогли її передати. А побачив я тут справжню красу, якою можна насолоджуватися годинами. Тому я дуже вдячний тим, хто допоміг їм із фінансового боку втілити в життя задуми. Адже не секрет, що без підтримки жодне мистецтво не може існувати.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору