Минулої ночі на Черкащині випала рекордна кількість опадів

27 грудня 2018, 13:36

Минулої ночі на Черкащині випала рекордна кількість опадів

Потужний циклон продовжує засипати Черкащину снігом. Лише за минулу ніч в області випало 10-16 мм опадів або 55-125% декадної норми. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Середня висота снігу на ранок становить 25-30 см, а в переметах 50-60 см. Найменше снігу у Звенигородському та Уманському районах 11 та 13 см відповідно.

Удень очікується сильний сніг та хуртовина видимість погіршуватиметься до 500-1000 метрів, на дорогах ожеледиця. Температура повітря сягатиме 0..-5.

На зменшення інтенсивності опадів варто розраховувати ближче до кінця доби.

Що робити, якщо ви знаходитесь в автомобілі під час сильного снігопаду?

1) При пересуванні в автомобілі не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитись, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба поставити двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгрібати сніг, щоб машину не занесло снігом.

2) Якщо в біду разом потрапили декілька осіб, то потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. У жодному випадку не можна покидати укриття — автомобіль.

3) При сильному снігопаді орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можна загубити.

4) Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт, надання першої медичної допомоги і розчищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринницьких ферм і виробничих будівель; ліквідації аварій на комунальних і енергетичних мережах.

5) При таких погодних умовах, перебуваючи на вулиці, остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, поламаних дерев, обірваних дротів та ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору