“Ми зробили це першими у світі”, – черкаські айтішники розповіли, як створюють чатботів

04 березня 2019, 13:58

Не орієнтуватися на здобутки минулого, а знаходити нові рішення - таким є головне правило створення чатботу, говорять його розробники. Якщо два роки тому відомі бренди лише “приглядалися” до чатботів, сьогодні вони вже усвідомлюють важливість комунікації із клієнтом у месенджерах. Адже це те місце, де користувач соцмереж уже комунікує із друзями, рідними та знайомими.

Про те, як створити чатбота та чому за цими помічниками майбутнє - читайте у розповіді команди розробників чатботів Master of Code.

Зазвичай команда розробників чатбота налічує таких спеціалістів: проектний менеджер, backend-розробник, QA-інженер (тестувальник), DevOps-інженер, conversational дизайнер, контент-менеджер, а інколи - і frontend-розробник. Кожен із них має свою роль. Наприклад, проектний менеджер налаштовує процес роботи в команді, а контент-менеджер наповнює бота змістом. Conversational дизайнер - узагалі нова позиція у сфері ІТ, яка з’явилась із появою ботів. Це спеціаліст, що розробляє UI/UX (користувацький інтерфейс), обдумує, які елементи повинен бачити користувач, щоб дійти до своєї цілі - купити певний продукт, отримати консультацію тощо.

За словами проектного менеджера Master of Code Оксани Обойщик, найпопулярнішими на сьогодні є боти для фейсбук-месенджера.

- Зазвичай у клієнтів є вже розкручена фейсбук-сторінка, на яку підписані мільйони користувачів. Відповідно, там уже є своя таргетована аудиторія, з якою можна зв’язуватись і працювати, - говорить Оксана. - Наступне завдання: вивчити цю аудиторію і зробити бота зручним для неї.

Щоправда фейсбук-месенджер здебільшого популярний у США та європейських країнах. Якщо ж говорити про країни СНД, то тут користувачі частіше використовують вайбер і телеграм.

Чат-бот може виконувати різні функції. Серед таких:

- “е-комерси, ціль яких - здійснити продаж;

- інформаційні - виконують розсилку новин або іншої інформації. Наприклад, можна створити бота, який буде таргетовано надсилати новини користувачу на певну визначену ним тематику;

- інформаційно-розважальні. Головна мета - залучення користувачів, аби ті ставали ще ближчими до бренду. Зазвичай такі боти існують у б’юті-індустрії чи спортивній галузі. Завдяки ним користувачі можуть дізнатися останню інформацію про якісь турніри або змагання, брати участь у вікторинах.

Різними боти бувають і за технологічною складністю. Як розповідає QA-інженер Ірина Ярославцева, найпростіший бот - це той, у якому є лише меню зі стандартними питаннями.

- Більш досконалий варіант - підключити систему розпізнавання тексту і дозволити користувачу вводити питання так, як би він спілкувався із живою людиною. У такому випадку система по певних ключових словах аналізує те, що написав клієнт, і дає йому відповідь. Як запасний варіант, можливе також долучення до процесу спілкування живої людини, - додає Ірина.

Серед розробок черкаських айтішників - боти, в яких можна замовити молитву або завдяки AR-ефекту “приміряти” на себе певний колір помади.

Один із останніх викликів, що стояв перед командою, - робота із месенджером Apple business chat. Розроблений бот дозволяє здійснювати купівлю товару в один клік.

- Зараз така тенденція, що чим менше часу користувач проводить у боті і чим менше кроків робить, тим бот вважається успішнішим, - говорить backend-девелопер Олександр Корольчук. - Якщо раніше покупцю доводилося під час купівлі чогось заповнювати багато інформації про себе або переходити на якусь іншу сторінку і робити це там, то Apple business chat значно спрощує процес. Завдяки використанню віджету Applе pay з iPhone одразу підтягується інформація про місце доставки товару, ваша електронка, всі дані про вас, необхідні для здійснення покупки. Тобто користувачу взагалі не треба нічого вводити. Він просто натискає на товар, який хоче придбати, прикладає палець для сканування і в один клік купує його. Виявилося, що до нас у світі ніколи ніхто не робив подібного, тому все вчили методом проб і помилок.

На думку розробників команди Master of Code, за ботами - майбутнє. Адже вони економлять час покупця, оптимізують кол-центри, а віднедавна ще й здатні розважати, притягуючи до себе ще більше клієнтів.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору