“Ми повинні утримувати себе й тих, хто цього потребує”: як громада на Черкащині реалізує проєкт “Сади Перемоги”

01 вересня 2023, 17:15

У Водяницькій громаді вирощують перці, капусту, помідори та огірки. Завдяки підтримці ТОВ «НВФ «Урожай», в рамках реалізації проєкту «Сади Перемоги», жителям вдалося досягти значних результатів, повідомляє Шевченків Край.

Як громада реагує на виклики війни та посилює продбезпеку — побачили й радниця голови обласної ради та помічниця депутата облради Олександра Воскобойніка Наталія Старікова, представниця БФ «МХП — Громаді» Валентина Вовкотруб і керівник громадської приймальні Олександра Воскобойніка Олександр Шпиця.

Ще до повномасштабної війни виготовлення продуктів довготривалого зберігання стало пріоритетом для цієї громади, адже харчування в освітніх навчальних закладах повністю лягло на місцевий бюджет. І вже після 24 лютого 2022 року водяничани переконались, що цей напрямок потрібно лише посилювати. Коли керівництво громади дізналося про ініціативу «Сади Перемоги» - не зволікали і разом з ТОВ «НВФ «Урожай», зокрема виробничим підрозділом «Рижанівка», реалізували амбітні плани: виростили на двох гектарах урожай картоплі — близько 70 тонн, також насушили овочів для «сухих борщів»; зробили чимало тушкованки, забезпечивши таким чином продуктами харчування земляків-захисників у військових частинах, дітей у школах і дитсадках своєї громади, пацієнтів медичних закладів, переселенців та жителів деокупованих територій.

"Готуємось до другої зими в умовах повномасштабної війни. З будь-якими викликами маємо впоратися й цього року. Якщо працюємо — то працюємо всі разом. Ми повинні утримувати себе й утримувати тих, хто цього потребує», — наголошує керівник громади Руслан Каюк. - Торік був щедрий врожай картоплі, а цього року ми пішли далі, посадивши ще й овочі. А вдалося реалізувати проєкт завдяки нашому надійному партнеру ТОВ «НВФ Урожай». Власне, ініціативу його директора Олександра Воскобойніка та голови ГО «Патріоти рідного краю – Україна» Юрія Романчі: забезпечити продовольчий тил країни, наша громада, вважаю, реалізовує сповна».

Аграрії виробничого підрозділу «Рижанівка», активістки соціальної галузі та жителі Рижанівського старостинського округу зібрали 600 кілограмів огірків, пів тони перцю, майже 2 тони помідорів та 300 кілограмів капусти.

"Увесь посадковий матеріал і минулого року і цьогоріч надали «урожаївці», — розповідає староста Раїса Довгань. — 3,5 тисячі саджанців перцю, помідорів, капусти посадили у Кобиляках, на шкільній ділянці у пів гектара. Працювали на городині і збираємо врожай усі гуртом. Директор виробничого підрозділу Василь Глушенко щодня навідувався на земельний уділ, він же і підготував ділянку під городину, організував крапельний полив, підвіз води, а її йшло чимало — 8 кубів щодня. А наш голова Руслан Каюк попіклувався навіть про камери спостереження. Ми ж саджанці сапали, пасинкували, помідори підв’язували, одним словом, доглядали і плекали з любов’ю. Погода в цьому нам сприяла, а працівники «Урожаю» і соціальної сфери доклали максимум зусиль, щоб виростити непоганий урожай".

Днями в одну з військових частин попрямувала овочева допомога. Тим часом працівниці Рижанівського опорного навчального закладу та Озірянської гімназії, не сидять без діла — активно долучаються до процесу консервування та переробки.

Гості побували й на овочевому полі та в рижанівському шкільному «цеху» переробки овочів.

"Робимо овочеві консерви, які діти споживатимуть аж до весни, — ділиться кухарка Леся Мельник. — Огірочки засолили, вже в льоху. А сьогодні підвезли 10 відер помідорів — переробляємо: маринуємо і квасимо. Сім мішків перцю щойно нарізали і заморозили та законсервували у томаті, 14 літрів томатного соку та кетчупу теж розлили по банках. Шаткуємо, квасимо і тушкуємо капусту".

Про сушарки для овочів, банки та кришки для консервування теж подбав «Урожай». Тому вже сьогодні десятки слоїків з консервацією поблискують у шкільних льохах.

А тим часом в Шубиних Ставах Водяницька громада в межах проєкту «Сади Перемоги» у співпраці з ТОВ «НВФ Урожай» та БФ «МХП — Громаді» готується ще й зібрати врожай картоплі, яку посадили навесні.

"Як і всі українці, ми робимо те, що в наших силах. Усім нам потрібна перемога, і тому ми, обʼєднані, як ніколи, — впевнений керівник громади Руслан Каюк. — Війна закінчиться, і наше завдання не лише перемогти, а й стати сильнішими, щоб впевнено рухатися далі".

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору