“Ми не можемо втулити камеру на кожен підвал і з’єднати це все в єдину суперсистему”, – Сергієнко

18 листопада 2020, 18:00

По інформації, підтвердженій ГУНП, в Черкасах, в будинку по вулиці Надпільній знайшли розчленоване тіло. Деталі події невідомі, можна робити різні припущення, але ми точно можемо зробити висновок, не по безпосередньо цій справі, але по підходу, якого має дотримуватися міська влада для забезпечення безпеки громадян.

1. Тіло знайшли у підвалі, і швидше за все до підвалу є вільний доступ - фактично це цілком підходяще місце для будь-чого незаконного. Підвалом користуються рідко, туди можуть не заходити днями, а як мешканці заходять, то йдуть до своїх комірок і не дивляться особливо по сторонах, а самі підвали здебільшого не особливо освітлені.
Що із цим можна зробити? Провести ревізію таких приміщень, та разом з ОСББ чи управляючою компанією вирішити питання по вільному доступу до приміщень, їх освітлення, тощо. Технічні заходи можуть бути різні.

Яка мета цього? Це, звісно, не відверне вбивств. Фінальна мета - зробити приховування результатів злочинів максимально складною справою, бо чим складніше це буде, чим більше зусиль це потребуватиме, тим більше ймовірність того, що злочинці помиляться, і їх можна буде знайти.

2. Інформування громадян щодо небезпеки, яка стоїть за невпорядкованими територіями, в даному випадкові фігурує підвал, але замість нього це могли бути хащі за гаражами, закинуте будівництво, тощо. Ми всі маємо зрозуміти, що з одного боку ми вимагаємо безпеки у місцевої влади, з іншої - це має бути справою кожного. Бо мер, виконком чи поліція не може змусити людей не створювати навколо себе занедбані небезпечні хащі, особливо на приватній території, але реально має ресурс допомогти людям зробити простір навколо себе впорядкованим та безпечним.
Коли вчиняється резонансний злочин, то часто лунають згадки відеокамер, які мають нас убезпечити. Теоретично так, але насправді ні.

Ми не можемо втулити камеру на кожен підвал і з’єднати це все в єдину суперсистему, яка буде бачити все на світі й розпізнаватиме кожне обличчя через вартість проєкту, та й камери можуть вкрасти раніше за злочин, який буде скоєно в цьому місці.

А недосконала система відеонагляду, не тотальна, але більш реалістична до запуску, може призводити до досить сумнівних наслідків, коли будуть згенеровані докази аби знайти цапа-відбувайла.

Коли двори будуть добре освітленими, підвальні та інші побутові приміщення доглянуті, доступ до них не буде вільний, тоді вірогідність таких новин в майбутньому значно зменшиться, і це все разом потребує значно менше грошей та зусиль і працюватиме краще за “Великого Брата”, небезпека якого більша за користь.

Радник з питань муніципальної безпеки Черкаського осередку "Демократичної Сокири" Богдан Сергієнко

Вгору