Моніторингова група виявила порушення прав людини у медчастині Черкаського СІЗО

22 серпня 2023, 09:29

Моніторинговою групою у складі працівника регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Костянтина Швалі та регіональної координаторки взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Черкаській області Людмили Проценко здійснено моніторинговий візит до Черкаської міської медичної частини філії державної установи «Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби» у Черкаській та Кіровоградській областях, що знаходиться на території СІЗО міста Черкаси.

Черкаське СІЗО розраховане на 473 людини. На день візиту в установі перебувало 306 людей, 18 з яких це жінки, 6 чоловіків знаходилися на лікуванні у медичній частині, 3 з них з соматичними захворюваннями, та троє людей хворих на туберкульоз.

Під час особистого спілкування з громадянами, які знаходилися на лікуванні у медичній частині скарг на застосування персоналом жорстокого чи такого, що принижує гідність, видів поводження чи покарання від них не надходило. Усі опитані чоловіки заявили про належне ставлення працівників закладу.

Водночас під час візиту виявлено недоліки, які призводять до порушення прав людини:

- відсутні умови для утримання осіб з інвалідністю;

- у медичній частині не впроваджена замісна підтримувальна терапія для надання медичної допомоги людям із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів;

- у палаті для соматичних хворих відсутні дверцята на кабінки туалету;

- в установі немає посади лікаря-гінеколога, в той час як жінки, що перебувають тривалий час у СІЗО потребують профілактичних оглядів тощо.

З метою усунення виявлених порушень прав і свобод утримуваних осіб Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть скеровані до компетентних органів відповідні акти реагування.

За інформацією представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору