Мобільні бригади адвокатів консультуватимуть воїнів АТО

16 жовтня 2015, 12:40
c1f40f2fc0051907e417d36ab482a038_L

Фото з сайту vechirka.net.

Черкаси стали другим обласним центром, де діють мобільні бригади адвокатів, які працюють в Мін’юсті по безоплатній правовій допомозі. Про це під час візиту до Черкас повідомив міністр Юстиції України Павло Петренко, пишуть "Вечірні Черкаси".

Міністерство юстиції на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни, де нині проходять реабілітацію учасники бойових дій на сході України, запустило Мобільний консультаційний пункт для учасників АТО. Роботу консультаційного пункту під час одноденного робочого візиту до Черкащини проінспектував Павло Петренко.

- Адвокати виїжджають у Центри реабілітації військовослужбовців, і там ведуть прийом громадян, надаючи допомогу при оформленні статусу учасника АТО, соціальних виплат і пільг, земельних ділянок, - зазначив Павло Петренко. – Мобільна група адвокатів  надаватиме допомогу хлопцям, які тут лежать на реабілітації. Для того, щоб вони не їздили і не шукали наш центр у Черкасах чи в якомусь із районів, - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, адвокати центрів БВПД приїжджатимуть до госпіталю, на місці проводитимуть прийом і вирішуватимуть життєві проблеми людей, які пройшли війну.

- Міністерство юстиції запроваджує через ці нові пілотні проекти максимальну правову допомогу для наших хлопців учасників АТО, членів їхніх сімей. Тому що людина, яка фактично пройшла війну, не повинна стикатися з бюрократією у державних органах, це неприпустимо, - додав Павло Петренко.

Перебуваючи сьогодні в реабілітаційному центрі в Черкасах, міністр зазначив, що обговорювали унікальну життєву ситуацію: громадянин Узбекистану, який одружений на черкащанці, має право на проживання в Україні, живе тут більше 12 років, воював більше року, пішов добровольцем, був мобілізований, отримав поранення, нині проходить реабілітацію і не має паспорта громадянина України, а тому не може отримати пільги. Родина виховує шестеро дітей, одна з яких – інвалід. Житла родина немає.

- Поспілкувавшись із адвокатами, до кінця місяця ми спільно з Арсеном Араковим вирішимо питання про видачу йому паспорта. Чоловік боїться їхати до себе в Узбекистан, адже його одразу заарештують як найманця. Заступник керівника Черкаської ОДА пообіцяв, що допоможе вирішити питання з житлом, адже родина з восьми осіб не може жити в гуртожитку в одній кімнаті, - додав Павло Петренко.

Цифра

126 центрів безоплатної правової допомоги працюють у Мін’юсті по всій Україні, а це 5 тис адвокатів.

До відома

Первинну консультацію та інформацію по найближчому центру безоплатної правової допомоги можна отримати, зателефонувавши на єдиний телефон безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору