МХП передав черкаським медикам черговий транш гуманітарної допомоги

20 жовтня 2020, 15:46

20 жовтня в приміщенні Черкаського обласного діагностичного центру відбулася передача медикам закладу сучасного дороговартістного обладнання та засобів індивідуального захисту для протидії поширення коронавірусу на загальну суму більше, ніж 800 тисяч гривень. Ця благодійна допомога надійшла від агроіндустріального холдінгу МХП спільно із Благодійним фондом „МХП-Громаді“ в межах  платформи співпраці бізнесу, влади і громади „ Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19“.

Загалом Черкаська обласна лікарня для протидії коронавірусній інфекції цього року отримала допомогу від МХП на суму понад 5 мільйонів гривень.

До речі, від початку запровадження карантину на потреби Черкаської області загалом у протидії поширення COVID -19 агрохолдінг МХП виділив 14 мільйонів гривень. Ще 55 мільйонів гривень було спрямовано з загально-державного Фонду протидії коронавірусу.

Від лікарської громади обласної лікарні особливу подяку благодійникам за небайдужість та їхню дієвість висловив головний лікар  Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. Він підкреслив, що коштовна допомога від агрохолдінгу МХП не носить характеру якоїсь одноразової акції, а є постійною.

— Сьогодні ми отримали вкрай необхідний нам відеофіброларингоскоп, який допомагає лікарям робити відеофіксацію хворого органу для подальшого дослідження матеріалу. Це дає змогу фахівцям колегіально визначати захворювання та ставити чіткий діагноз. Цей апарат фірми „KARL STORZ“ чітко діагностує захворювання гортані та верхніх дихальних шляхів. Апарат стане в пригоді при наданні допомоги хворим на коронавірус у відділенні інтенсивної терапії, де він буде застосовуватись також, — прокоментував керівник медичного закладу.

— Не зупиняйтеся! Бо ваша допомога нині є неоціненною, —  емоційно звернулась до благодійників начальник управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова. — В обласній лікарні є чимало інших відділень, які також потребують підтримки в новітньому обладнанні від соціально-відповідального бізнесу. Сьогодні діагностичний центр отримав надсучасне обладнання, яке дозволить надавати медичну допомогу на більш якісному рівні. А ще скоротити термін перебування пацієнта в стаціонарі. І ці два позитивні фактори є надважливими для наших пацієнтів.

Представники від МХП та Благодійного фонду «МХП – Громаді» щиро подякували медикам обласної лікарні за їхню непросту і реально героїчну працю в час небезпечної пандемії.

— Півроку тому, коли компанія МХП долучилася до розв’язання питання про забезпечення медичних закладів Черкаської області необхідними засобами індивідуального захисту та обладнанням, ми зрозуміли, що, на жаль, в умовах сьогодення медична галузь області не здатна без допомоги соціально-відповідального бізнесу працювати зі 100-відсотковою віддачею. Тому ми долучились до вирішення цієї проблеми, — зазначив координатор Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслан Пономаренко. — Для агрохолдингу Черкаська область є рідною. Тут зосереджена велика кількість виробничих потужностей нашої компанії. Відповідно ми несемо відповідальність перед громадами, де вони розташовані. Ми поставили перед собою завдання, аби кожен житель ОТГ, кожен наш працівник, його родина, сусіди, друзі або близькі мали можливість доступу до безпечного та, головне, найсучаснішого медичного обслуговування. Ми взяли курс на те, щоб забезпечити медичним обладнанням та устаткуванням усі медичні заклади Черкащини.

Директорка Благодійного фонду „МХП-Громаді“ Тетяна Волочай нагадала, що в межахплатформи співпраці бізнесу, влади і громади „Спільнодія Черкащини: здолати COVID -19“ вдалося зібрати 19 мільйонів гривень. За ці кошти було закуплено засоби захисту для працівників медичних закладів Черкаської області, а також апарати ШВЛ, кисневі концентратори, монітори пацієнта. І ця допомога реально врятувала життя багатьом людям.

— Нам би дуже хотілось, аби лікарні не тільки ефективно боролись з коронавірусною інфекцією, а суттєво покращували якість надання медичних послуг у боротьбі з іншими хворобами. І Фонд «МХП – Громаді» готовий допомогти їм, — підкреслила вона та побажала усім бути здоровими.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору