“МХП-Громаді” допомагають Ліплявській ОТГ із реалізацією проєкту по облаштуванню дитячого садочка

15 липня 2020, 19:01

фото тематичне

Спільнокошт – новий рівень колективного фінансування у селі. 16000 гривень самостійно зібрали жителі село Ліпляве Канівського району на Черкащині для реалізації проєкту по облаштуванню дитячого садочка, - про це інформують у Благодійній організації "Благодійний фонд "МХП-Громаді"

Як зазначають в організації , що фандрейзинг або, як дехто говорить спільнокошт, це коли люди не чекають великих коштів від донорів, а самотужки починають збирати по гривні, п’ять, десять

У Ліплявській сільській громаді існує проблема – близько 25 відсотків дітей не можуть здобути дошкільну освіту, оскільки не вистачає місць у дитячому садочку. В ОТГ вирішили облаштувати недіючий корпус Ліплявського НВК, і ось уже другий рік поспіль проводять ремонтні роботи.

Так, проведено капітальний ремонт даху вартістю 400 000 грн. На черзі – заміна вікон та дверей на суму понад пів мільйона гривень. Для громади це велика сума, в бюджеті коштів бракує. Тож активні люди написали проєкт та подали його на співфінансування до Благодійного фонду "МХП-Громаді"

- Про фандрейзинг ми поговорили на нашій першій спільній зустрічі з громадою. І були приємно здивовані, коли дізналися, що в Ліплявому уже є позитивний досвід – жителі села самостійно збирали кошти на ремонт дороги. Тож активно долучилися і до облаштування дитячого садочка, - говорять у Благодійному фонді.

Сільський голова Ліплявської ОТГ Сергій Геращенко розповів, що ініціювали збір коштів для співучасті в проєкті активні члени батьківського комітету. Насамперед фінансово долучилися батьки дітей, потім доєдналися фермери, лісівники, директори підприємств. У благодійну скриньку для спільної справи кидали посильні суми. Від однієї гривні до тисячі. Фінансові можливості у всіх різні. Головне не сума, а взаємна участь та залученість до справи. Таким чином громада назбирала 16 000 грн.

Поділитись

Коментарі

Вгору