Міський голова розбирався, чому лікарі відмовились лікувати дитину

29 червня 2016, 23:46

1

Лікарі Золотоніської районної лікарні відмовили чоловікові лікувати його п’ятимісячного онука через образу на мера міста. Про це у Фейсбуці написав сам міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, пише Прочерк.

«Цікава історія сталася в суботу, 25-го червня, близько 20-ї години. До мене зателефонував чоловік і повідомив, що його п’ятимісячному внуку, якому третій день не можуть збити температуру, в дитячому відділенні ЦРЛ не надають допомогу. Пояснюють тим, що немає на чергуванні лікаря-педіатра. І дали пораду: мер затіяв реформи, нехай він і лікує», - написав Войцехівський.

Розбиратись із ситуацією він приїхав особисто.

«Молоді батьки дитини та дідусь (батько, до речі, учасник АТО) в розпачі. Медсестри не можуть додзвонитися до ургентного лікаря (пробували це зробити і в нашій присутності, але абонент весь час поза зоною досяжності), телефона головного лікаря чомусь вони не знають. А заступник головного лікаря Козлов Сергій якраз і порадив питання лікування дитини вирішувати з міським головою. На моє запитання по телефону про причину такої ситуації в установі, яку він очолює і згідно посадових обов’язків відповідає за її роботу та й взагалі про клятву Гіппократа пан Козлов дав пораду, як правильно поступити з листочком згаданої клятви і, на його думку, в проблемах ЦРЛ винні всі крім керівників самої лікарні.

Протягом тридцяти хвилин, правда, з’явився лікар Козак Сергій, який і надав дитині допомогу. І дуже добре, що він приїхав, тому що в цей час привезли одинадцятимісячне дитя, в якого виявили запалення легень. Невдовзі прибули на місце і керівники лікарні, які черговий раз розповіли, що проблеми установи, яку вони очолюють, повинні вирішувати всі крім них самих і запропонували у понеділок, 27-го червня о 10-й годині зустрітися і обговорити проблеми медицини. По факту на нараду, яку ініціювали медики, чомусь вони ж і не прийшли. На мій дзвінок головний лікар відповів, що тепер у них виникли важливіші справи, а про свою неявку попередити не змоги.

Питань залишається дуже багато і головне з них: чому, коли з міського бюджету щорічно у вигляді медичної субвенції на потреби ЦРЛ перераховується близько двадцяти мільйонів гривень, жителям міста замість надання медичної допомоги розповідають про свої проблеми. Замість нормальної організації роботи (наприклад, щоб ургентний лікар просто був постійно на зв’язку з відділенням) розповідають видумані самими ж казки про те, як вінничани відмовляються від сімейної медицини.

У випадку з дитиною, якій надано допомогу лише після нашого втручання, написані заяви з вимогою розібратися в ситуації у міністерство та правоохоронні органи. Це питання буде під постійним моїм контролем», - написав мер Золотоноші.

Також він порадив усім містянам в разі неналежного надання медичних послуг повідомляти про це.

Коментарі

Руслан сказав:

Таких лікарів потрібно гнати з медицини, нехай грузчиками працюють!!!

Вгору