Мінюст України спрощує оформлення документів для виїзду за кордон

06 січня 2018, 18:58

З метою спрощення процедури оформлення та легалізації документів для виїзду за кордон Міністерство юстиції України ввело процедуру - електронний апостиль документів.

Як пояснюють у Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області, введення послуги електронний апостиль – це значний крок вперед на шляху до спрощення процедури апостилювання документів та мінімізації бюрократичних моментів.

Встановлений Міністерством юстиції України порядок дозволяє робити це через відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головних територіальних управлінь юстиції по всій Україні.

17.10.2017 набрав чинності наказ Міністерства юстиції України № 3007/5 від 25.09.2017 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань діяльності у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.09.2017 №1187/31055, яким внесено зміни до ряду нормативно-правових актів.

Так, звертаємо увагу, про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада 2015 року № 2268/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1419/27864.

Відтепер до переліку відділів ДРАЦС Черкаської області, що можуть надавати послуги з проставлення апостиля долучено Золотоніський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

У Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області відзначають, що послуга користується популярністю у населення. Так, протягом 11 місяців 2017 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації та відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області проставлено апостилі на 2 646 документах.

За інформацією прес-служби ЧМР

Вгору