Міністра культури РФ, що родом зі Сміли, позбавлять звання доктора наук

04 жовтня 2017, 08:23

У довгому скандалі навколо докторської дисертації сумнозвісного міністра культури Росії Володимира Мединського, який родом зі Сміли Черкаської області, нарешті, поставлена жирна крапка. Сьогодні, 2 жовтня, Експертна рада Вищої атестаційної комісії (ВАК) Академії наук РФ офіційно визнав її антинауковою і виніс офіційну рекомендацію позбавити автора наукового ступеня доктора історичних наук, передають Патріоти України із посиланням на російське видання "Медуза", пише "Прочерк".

Як повідомило журналістам надійне джерело в Експертній раді ВАК, рішення про невизнання творіння Мединського докторською дисертацією було прийнято саме з формулюванням "ненауковість". За таке рішення висловилися 17 членів ради, проти - троє, а ще один утримався. Тепер Володимир Мединський однозначно втратить право називатися доктором історичних наук.

- Ні в теорії, ні в практиці немає ні найменшої можливості, щоб міністерство не видало наказ про позбавлення Мединського наукового ступеня, - прокоментував ситуацію журналістам один із засновників російського громадського руху «Діссернет» Андрій Заякін. - Якщо тільки Мединський не замінує будівлю ВАК, не обіллє її бензином і не спалить, він, звичайно ж, буде позбавлений наукового ступеня через досить нетривалий час.

Цікаво, що розгляд заяви російського вченого Івана Бабицького, який вимагав позбавити Мединського наукового ступеня, переносився кілька разів. Спостерігачі припускають, що в цій ситуації не обійшлося без адміністративного ресурсу. Однак тепер робота міністра культури "Проблеми об'єктивності у висвітленні російської історії другої половини XV-XVII століть" однозначно визнана як "та, що не відповідає критеріям наукового дослідження і побудована на суб'єктивних, не підкріплених фактами висновках". Поки, правда, невідомо, як те, що сталося позначиться на міністерській кар'єрі скандального чиновника - за логікою речей, він повинен бути звільнений зі своєї посади, проте рішення, що приймаються в Кремлі, як відомо, складно передбачити.

Нагадаємо, що міністр культури Росії Володимир Мединський став загальним посміховиськом після того, як заявив в своєму інтерв'ю, що "у нашого народу є одна зайва хромосома". Як відомо, 47 хромосом замість нормальних 46 зустрічається, наприклад, у хворих синдромом Дауна.

 

 

Поділитись

Коментарі

Вгору