Міністр культури представив нового директора національного заповідника ім. Шевченка в Каневі

03 лютого 2014, 19:49

Міністр культури України Леонід Новохатько в рамках робочої поїздки на Черкащину представив колективу Шевченківського національного заповідника в Каневі новопризначеного генерального директора. Ним став Василь Тулін, який досі працював там на посаді першого заступника. Його призначили замість звільненого восени Василя Коломійця.

За словами Міністра, серед головних переваг нового гендиректора є те, що він місцевий житель й, відповідно, вболіватиме за свій край, має культурологічну освіту та досвід роботи на керівних посадах. Із ним підписали контракт на 5 років.

– Кадрові питання – завжди складні, – сказав Леонід Новохатько. – Достатньо часто буває так, що оригінальне рішення теж завершується успіхом. Втім, при цьому мають бути загальні принципи. На моє глибоке переконання, національними банками у всіх країнах світу повинні керувати тільки фінансисти і банкіри, у їдальні – кухарі... Так і у музеї чи в цілому в галузі культури мають працювати фахівці цієї справи. Музей Тараса Шевченка в Каневі можна назвати музеєм номер один в країні, відповідно ми повинні ставити найвищу планку до кадрів. Василь Іванович прийшов працювати директором у достатньо непростий час – за місяць до 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Та в нас є всі підстави для того, щоб до цього штурвалу на нинішній фінішній прямі став досвідчений капітан і господарник, науковець і культуролог водночас.

Серед настанов Леоніда Новохатька новому очільнику Шевченківського національного заповідника – показати «живого» Шевченка, відшукати й розкрити нові грані Кобзаря як людини, шлях його становлення та зростання, а також тему людей, які вплинули на життєвий шлях Тараса Григоровича.

Сам же Василь Тулін зізнається – розпочинав свій шлях із посади директора сільського будинку культури. Закінчив Канівське училище культури і мистецтв, а також Київський державний інститут культури імені О. Корнійчука (нині це Київський національний університет культури і мистецтв). Тривалий час працював директором та заступником директора з навчальної роботи Канівського училища культури і мистецтв, а також генеральним директором, власне, Шевченківського національного заповідника.

– Я все життя в культурі, це моє покликання і моя любов, – сказав він і розповів про свої плани на новій посаді. – Зараз ми розпочинаємо оформлення внутрішнього інтер’єру Козацької церкви, там фахівці працюють над іконостасом, розробили концепцію дорожніх знаків по всій Черкаській області до 200-літнього ювілею Великого Кобзаря. Нині працюємо над оформленням трьох виставкових залів, один з яких уже фактично готовий. У них на прохання відвідувачів будуть представлені експонати з попередньої колекції.

У офіційному оголошенні про призначення та представлення нового керівника працівникам Заповідника взяла участь і заступник голови обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко.

– Канів – це особлива територія, яку знають у всьому світі. Ми довго шукали людину на цю посаду. Зрештою, її обійматиме канівчанин із необхідним досвідом роботи, толерантна людина і професіонал своєї справи. Сподіваюсь, що з вашою підтримкою і допомогою у нього все вийде, – сказала, звернувшись до колективу, Тетяна Федорівна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору