Міністерство перегляне правила вступу для абітурієнтів із Криму та Донбасу

02 листопада 2019, 11:02

Абітурієнтам з окупованих територій Криму та Донбасу необхідно дати доступ до всіх закладів вищої освіти, - вважають у міністерстві.

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, виступаючи на Форумі єдності в Маріуполі, заявила про зміну правил вступу для абітурієнтів з Донбасу та Криму, - повідомляють "Факти".

– Цього року 1,6 тис. вступників із непідконтрольних територій Донбасу і 265 вступників з окупованого Криму вступили до наших українських вишів за спрощеною процедурою – це коли вони не складають зовнішнє незалежне оцінювання.

І це – найбільший показник за останні чотири роки, означає, що є інтерес до навчання в тій частині України, яка є підконтрольною уряду, – сказала міністр.

Новосад пояснила, наразі для того, щоб скористатись цією спрощеною процедурою, вступнику варто всього лиш звернутись в освітній центр Донбас-Україна або Крим-Україна, заповнити освітню декларацію і скласти три вступних іспити.

– Це звучить на перший погляд добре, але п’ять років ми надаємо цим випускникам із непідконтрольних територій – з Донбасу і Криму – доступ лише до обмеженого переліку закладів вищої освіти, – зазначила очільниця МОН.

Нині абітурієнти з Криму, мають доступ до закладів вищої освіти – в Миколаєві, Херсоні та інших південних областях, а ті, хто вступає з окупованого Донбасу – має право такого вступу лише до переміщених університетів.

– Ми маємо просто переглядати правила вступу. З одного боку давати їм можливість вступати не лише у ті заклади, які ми визначили для себе як опорні в окремих областях.

А з іншого боку – і це складніше питання, де нам потрібна допомога міжнародних партнерів – це як готувати цих вступників до вступу, – додала міністр.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору