Близько 50-ти викладачів та студентів Черкаського державного технологічного університету зібралися біля Міністерства освіти у вівторок, 9 червня, пише "Обозреватель".
Це не перший візит "технарів" у Київ, 19 травня вони вже намагалися зустрітися з міністром Сергієм Квітом, щоб відстояти самостійність свого навчального закладу, який хотіли об'єднати з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького.
Тоді їм сказали, що міністр не міг приділити професорам, які приїхали за 200 км, кілька хвилин, оскільки у нього був не прийомний день.
- Нам сказали, що міністр приймає кожен другий вівторок парного місяця. Ми записалися на прийом, другий вівторок парного місяця якраз сьогодні, ось ми і приїхали. Але секретар повідомила нам, що, виявляється, прийомним днем був понеділок, - розповіла глава університетської профспілки Наталія Гончарова.
Прибувши о 10:00 до стін МОН та отримавши відмову в аудієнції у міністра, черкащани не втрачали надію поспілкуватися з кимось із його заступників. Тим більше, що питання об'єднання університетів вдалося зняти - завдяки активності студентів ЧДТУ, які провели мітинг під Черкаської обладміністрацією та дали чиновникам зрозуміти, що не візьмуть поглинання єдиного технічного вузу регіону колишнім педуніверситетом.
"Розправитися" з ЧДТУ, на думку черкащан, вирішили іншим способом - зі скандалом зняти його ректора Тамару Качалу. Ще й напередодні випускних іспитів та вступної кампанії, що автоматично створить передумову для зміни управління ВНЗ або передачі його під управління іншого навчального закладу. До слова, за рік роботи Качали, незважаючи на заборону, університет перевіряли чотири рази: тричі - міністерство, і один раз - КРУ.
До того ж, 5 червня міністр освіти з трибуни Верховної Ради заявив про наявність семи кримінальних проваджень щодо ректора ЧДТУ, і тепер викладачі та студенти ВНЗ намагаються захистити свого керівника, якій всього за рік роботи вдалося налагодити побут і поліпшити навчальний процес.
Начальник юридичного департаменту університету Володимир Дубінін, розуміючи серйозність та іміджеві наслідки подібних заяв міністра з трибуни парламенту, вирішив перевірити достовірність такої інформації на офіційному рівні. У відповідь на свій запит отримав чітку відповідь про те, що жодного кримінального провадження щодо Качали розпочато не було.
- Це нонсенс. Якщо у керівника такі помічники, які йому готують недостовірну інформацію, від них треба позбавлятися, нехай займаються іншою роботою ", - вважає Дубінін.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram