Мін’юст запропонує Раді спосіб боротьби з «атакою клонів» на місцевих виборах

30 вересня 2020, 09:20

фото з мережі

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що його відомство запропонує парламенту внести зміни до Виборчого кодексу, які відображатимуть в бюлетені нещодавню зміну ПІБ кандидатом на місцевих виборах.

Про це інформує "НВ. Україна" з покликанням на главу Мін'юсту.

За його словами, учасники місцевих виборів 25 жовтня часто змінюють імена і прізвища на ті, які носять лідери передвиборної гонки. При цьому для відмови заявнику немає юридичних підстав.

- І хоча відповідну зміну буде відображено в офіційній передвиборчій автобіографії кандидата, це особливо не робить таку маніпулятивну передвиборчу технологію менш ефективною. Запропонуємо парламенту внести зміни до Виборчого кодексу, щоб відображати нещодавню зміну ПІБ безпосередньо в бюлетені, щоб виборців не вводили в оману, - заявив Малюська.

За словами міністра, ще одна проблема, яка виникає під час виборчої компанії, - це «надзвичайно велика кількість» охочих змінити інформацію про партії та їх регіональні підрозділи за кілька днів до кінцевого терміну, відведеного на реєстрацію кандидатів.

- Велика подяка відповідним структурним підрозділам міністерства, які за рахунок всього свого вільного часу і сну здійснювали реєстраційні дії в надзвичайно напруженій атмосфері, коли будь-яке (цілком законне!) зволікання миттєво трактувалося як політичні репресії. Начебто вдалося пройти цей етап без скандалів, - підсумував Малюська.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору