Мешканці Чернігівщини просять депутата від «УДАРу» допомогти їм запобігти екологічному лиху

14 липня 2014, 15:22

 

Мешканці села Євминка, що на Чернігівщині, звернулися до народного депутата України від партії «УДАР» Артура Палатного стосовно порушення своїх прав у зв’язку із будівництвом поблизу їхніх помешкань величезного комплексу по вирощуванню птиці на 10 млн. голів.

Люди нарікають, що на території майбутньої птахофабрики зводяться небезпечні для здоров’я мешканців села промислові об’єкти, зокрема аміачний комбікормовий завод та електропідстанція. Конфлікт із забудовником набув чималого резонансу, адже діяльність птахо комплексу неминуче призведе до забруднення навколишньої екосистеми та погіршення якості питної води у селах Євминка та Поліське.

У зверненні до народного депутата мешканці вказаних сіл просять допомоги та звертають увагу на те, що земельні ділянки вздовж дороги Євминка-Остер для будівництва птахофабрики були виділені Козелецькою районною держадміністрацією приватній особі в оренду на 49 років для ведення фермерського господарства, після чого дана особа передала ці землі в суборенду приватному підприємству.

Жодних громадських обговорень з мешканцями навколишніх сіл забудовник не проводив. При цьому зміна цільового призначення земель в законному порядку не проводилася, а будівництво промислових об’єктів на землях сільськогосподарського призначення забороняється українським законодавством.

Реагуючи на звернення громадян, Артур Палатний направив депутатське звернення прокурору Чернігівської області В.Стеценку з проханням провести всебічну перевірку за фактом незаконного будівництва, яке може призвести до екологічного лиха, та забезпечити дотримання прав та інтересів сільських громад.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору