Мешканці черкаської багатоповерхівки вимушено дістаються пішки до своїх квартир (відео)

16 березня 2014, 11:17

Мешканці черкаської багатоповерхівки вимушено дістаються пішки до своїх квартир. Вони вже півтора місяця чекають, поки знову запрацюють ліфти в кількох під’їздах. Їх зупинили, бо відпрацювали відведені 25 років. Та ремонтники до них такі і не навідуються, інформують "ВІККА-новини".

– Бачите, з 1 лютого в нас ліфт не працює.

Відтоді мешканці цього під’їзду до своїх квартир здійснюють щоденне марафонне сходження. У сусідньому – той же клопіт.

Світлана Кутирьова, мешканка будинку по вул. Сержанта Смірнова, 2: «Я, поки дійду, сил вже ... Дуже важко. Ой, на кожному. Пройду майданчик і відпочиваю. У мене серце хворе».

Спуститися-піднятися тяжко не лише людям поважного віку. Заручницею квартири стала й Олена. Замість двох разів на день – свіжим повітрям вона дихає лише раз у три дні. Долати численні східці до свого дев’ятого поверху їй надто складно.

– Дуже важко. Поки піднімешся, то чуєш не тільки серцебиття своє, але і свою дитину без трубочок в акушера.

Ліфти в цій багатоповерхівці зупинили, бо ті відпрацювали відведені 25 років. Проте грошей на капітальний ремонт, кажуть у СУбі, зараз немає.

Марія Бондаренко, головний інженер КП «СУБ «Митниця»: «Із бюджету кошти до цього часу не спрямовані. Узагалі, в нас у місті Черкаси не визначено і невідомо, коли будуть спрямовувати ці кошти, то ліфти зупинені».

Ремонтники взятися до робіт готові й у борг. Уже й необхідне обстеження провели, і кошторис уклали. Проте ремонтувати ліфти, каже підрядник, йому всіляко перешкоджають якраз у СУБі.

Людмила Бордунос, юрист підприємства-підрядника: «Ми просимо просто гарантувати нам подальшу оплату. Отримати гарантійний лист, що ми приступимо до робіт, а нам потім оплатять заборгованість, яка виникне по капітальному ремонту, який ми зробимо. Ми не можемо достукатися до керівництва СУБ «Митниця».

У мерії кажуть: про цей конфлікт між СУБом і підрядником не знають. А дати гроші на ремонт не можуть, бо ще не затверджений бюджет розвитку.

Андрій Наумчук, директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради: «Якщо ми 20 березня розглянемо і погодимо із громадою цей бюджет, то після цього він буде затверджений сесією міської ради. Тільки тоді можна буде укладати договори з підприємствами, які мають можливість і дозволи на цей капремонт ліфтів».

До самого ремонту ліфтів справа дійде не раніше кінця квітня. Бо ще тендер. А вже в найближчі два тижні в Черкасах стануть ще десять ліфтів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору