Облущена штукатурка та потьоки на стелі і стінах. Мешканці черкаського гуртожитку з десяток років страждають від води. У їхньому будинку за першої ж негоди тече дах. Усі ці роки місцеві ніяк не можуть порозумітися із ЖЕКом. Квартиранти нарікають на бездіяльність комунальників, ті – на безгрошів’я, інформує vikka.ua.
Наталія Лельотка, мешканка гуртожитку по вулиці Рози Люксембург: "Ми ходили і по лампочці скапувала вода. Наразі світла немає тому що затопило".
Темний коридор і лише одна "жива" лампочка на пожовтілій стелі. Наталія Петрівна показує наслідки недавнішньої відлиги. Снігова вода із даху залила спочатку 5-ий поверх. Опісля негода докотилася і до них, на поверх нижче. Рятувалися від потопу мешканці "дідівськими" методами.
Ірина Понтяр, мешканка гуртожитку по вулиці Рози Люксембург: "Повна миска була води. Цю змінювали, цю змінювали, повно було води. Дуже сильно було. Половина води була. Ось тут вона стояла. Тут текло. Ми думали її зняти, щоб помінять, але самі не могли зняти".
Страждають від постійних хатніх потопів квартиранти уже з десяток років. Та звикнути до цього й досі ніяк не можуть. Раніше заливало лише спільний коридор та кухню. Тепер потріскана стеля та водні плями з’являються і у кімнатах мешканців. Та найбільше тривожать людей постійні проблеми з електрикою.
Олександр Салата, мешканець гуртожитку по вулиці Рози Люксембург: "Коробка, вода, ось сліди залишилися. Доходило до коробки і благополучно стікало. Я усе повідключав. Бо якщо усе згорить, то це ж судиться, довго і безрезультатно".
Не пощастило ще більше жителям 5-го поверху. Частина родин до кращих часів виїхала зі своїх кімнат. Кому немає куди йти, не приховує сліз 70-річна Галина Дмитрівна, живуть тут.
Галина Васильєва, мешканка гуртожитку по вулиці Рози Люксембург: "Дихати нема чим: і цвіль, і що хочеш тут. Усе опадає. Ніхто нічого не робить".
З проханням полатати дірявий дах мешканці гуртожитку зверталися до ЖЕКу. Там, говорять, про проблему знають. Та коштів на латання не мають, тому "лікувати" дах над головою пропонують самотужки.
Наталія Лельотка, мешканка гуртожитку по вулиці Рози Люксембург: "Приватизацію нам не дозволяють. А вкладувати такі кошти у людей немає. І немає сенсу, якщо це не приватизований гуртожиток. Він на балансі ЖЕКу".
У ЖЕКу пояснюють: ремонтували покрівлю спільно з мешканцями ще 2013-го року. А дах перетворився на решето через самих мешканців. Мовляв, родинам пропонували оплатити ремонт покрівлі за рахунок квартплати.
Сергій Риндін, директор ТОВ "ЖЕК "Будівельник": "Материал сдавали жильцы всех комнат. Над комнатами сделали, но было предложение такое, что в счет квартплаты сдали деньги для мест общественного пользования. Туалет сделали, кухню сделали. Остался только один коридор. А жильцы просто на это не согласились и все. Именно общий коридор".
ЖЕКівці пропонують за квартплату вирішувати питання не лише з ремонтом даху, а й з ремонтом кімнат. Утім мешканці гуртожитку запевняють: про таке чують вперше і лише за присутності камери. Бо за усі будматеріали, мовляв, платили з власної кишені.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram