Мешканці багатоповерхівки на Черкащині з весни живуть без даху над головою

24 листопада 2018, 18:28

У п’ятиповерхівці в Тальному обвалився дах наприкінці квітня. Через це 30 родин лишилися практично без даху над головою. Власники розташованих під завалами квартир виселилися. Ті, хто залишився, зібрали на ремонт понад 130 тис. грн, але навіть на тимчасовий дах потрібно 380 тисяч гривень. Про це повідомляє видання "gazeta.ua".

- Минулої п'ятниці приїжджали будівельники з Умані, - розповідає голова об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Любов Рябошапка. – Мешканці будинку зібрали гроші на ремонт.

Цього вистачило, аби краном зняти зруйновані плити й цеглу. Просили будівельників, аби продовжили роботу в борг, проте вони відмовилися. Будинок так і стоїть розкритий.

- Я мешкаю не прямо під зруйнованим поверхом, але під час дощів у туалеті води по кісточки. Через це згоріла електропроводка. Не знаємо, як буде далі і чи вирішиться наша проблема. Можемо не зібрати достатньої суми, - говорить Любов Рябошапка.

У перші дні після обвалу людям відімкнули газ. Зараз постачання вже відновили.

- З боєм та криком нам вдалося отримати з міської влади 80 тисяч гривень, — каже місцевий житель Сергій Добриян. — Постійно бігали за головою ОТГ Юрченком. Він від нас ховався, хоча про зустрічі домовлялися за­здалегідь. Від зруйнованого даху я живу через три квартири. Аби якось захиститися від дощів, ми вкрили територію брезентом. Та вологи потрапило до будинку багато. Коли будуть морози, стіни почне розпирати.

На тимчасовий дах необхідно 380 тис. грн. А на капітальний — 3,5 млн грн.

- У пріоритеті зробити тимчасову покрівлю. Закрити місце обвалу, аби не допустити подальшої руйнації. Якщо цього не зробити, є велика ймовірність, що будинок зиму не переживе, - каже заступник голови ОТГ Віталій Шуляк.

За словами одного з керівників уманської будівельної компанії Артема Кравця, будівля зведена зі значними порушеннями.

- Навіть на тимчасове перекриття підуть великі гроші, — пояснює Артем Кравець. — Без ремонту вода буде на першому поверсі. Плити, які ми демонтували, майже всі лопнули. Тому на час робіт людей попросили покинути квартири. Плита могла переламатись і наробити горя. В будинку неправильно зроблений дах: там є нахил, і тому вода постійно підмиває все. Сам будинок зведений з якісної цегли. А от технічний поверх — із половинок.

Вгору