Мер Сміли пояснив, чому 8 років не можуть перейменувати “радянську” вулицю

07 лютого 2024, 14:24

Громадський діяч зі Сміли Анатолій Терещенко назвав деяких місцевих жителів "ждунами" через досі не перейменовану вулицю, яка носить ім’я радянського заступника міністра Мазура. Дебати щодо цієї ситуації тривають вже 8 років. Вулицю пропонують назвати на честь смілянина Валентина Отамановського.

Міський голова Сміли Сергій Ананко пояснює, що жителі цієї вулиці були проти перейменування.

"З приводу цього питання були неодноразові громадські слухання, - розповідає для Про все Ананко. - Зараз його розглядають на топонімічній комісії. Є декілька варіантів: перейменувати можна не тільки на честь Отамановського, а й на честь нашого загиблого Героя Євгена Саражу. Гадаю, найближчим часом рішення буде ухвалене. Справді, коли почалося перейменування вулиць, ті люди, які живуть там, заперечували та збирали підписи, а депутати просто не проголосували за це рішення".

Загалом, топонімічна комісія готує перейменування близько 40 смілянських вулиць та провулків. Питання про це порушуватимуть під час найближчої сесії міської ради.

Вулиця Мазура названа на честь заступника міністра машинобудування СРСР, який обіймав посаду в період будівництва радіоприладного заводу у Смілі. У 2022 році її пропонували переназвати на Героїв Маріуполя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору