Макет у музеї – єдина згадка про затоплені села на Черкащині (відео)

30 квітня 2019, 18:19

Макет у музеї - єдина згадка про затоплені села на Черкащині (відео)

Макет двох сіл, затоплених 60 років тому водами Дніпра, зберігається в одному із музеїв на Черкащині. Аби відродити пам’ять про колишню архітектуру та побут, його створили за спогадами очевидців, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".

25 березня 1954 року Рада Міністрів СРСР затвердила постанову про будівництво Кременчуцького гідровузла на Дніпрі. Тоді покинути власні домівки змушені були більше, ніж 200 тисяч жителів.

Родина Івана Литвиненка була однією з тих, кому довелося залишити рідне село, стару Сагунівку, та будувати дім у новому. Чоловік згадує, тоді йому було 13 років.

- Зразу йшлося про те, що буде старе село виселятися сюди наверх. Люди це сприйняли неоднозначно. Потім була сходка й там людей ознайомили з цим планом переселення. Куток, де я проживав, майже так само переселили й сюди, - згадує чоловік.

Іван Микитович на власному подвір'ї вирощує квіти та дерева. У його садку їх з десяток. Має господарство. Чоловік розповідає, і 60 років потому спогади з дитинства нагадують йому про першу домівку.

Раніше на Сагунівському пляжі розташовувалися два села. Єдина згадка про них - макет, який зберігають у народному музеї села Сагунівка.

- Усі люди переселилися знизу, з старих сіл на гору. І нова Сагунівка зараз розташована саме тут. Тут просто були степи, не було абсолютно нічого. Люди повністю починали будуватися. Звичайно, старожили пам'ятають старе село і згадують з болем, відчаєм, бо всім хотілося жити там, де народилися, - розповідає завідувачка народного музею села Сагунівка Ніна Кононенко.

Читайте такожПідвали й городи у воді: у черкаському селі знову затопило понад сотню дворів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору