Людина не брала газ, а нарахували 51 куб, – голова села на Черкащині, з яким судиться облгаз

09 березня 2016, 19:04

60E84AAD-BCDA-4857-946C-80CA58FF305A_w640_r1_s

Лічильник є, але цифри у платіжках приходять уже «готові» – з цим мають справу чимало власників приватних будинків, які опалюються газом. «Розрахункові показники» – так називають це явище газопостачальні організації. Сплатити з лічильником формально можна, але місця – куди вписувати фактичні показники – у квитанції немає. В одному українському селі голова почав з’ясовувати стосунки з газовою організацією через такі платіжки. Усе закінчилося судом про «захист честі, гідності й ділової репутації», інформує Радіо Свобода.

«Рішення залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення. У Вашого опонента є право на касаційне оскарження. До побачення, судове сідання оголошується закінченим», – суддя Олександр Баранець зачитує рішення: воно не на користь газопостачальника. З головою села Веселий Кут судиться Черкаський облгаз. Павло Козаченко написав у районній газеті статтю, назвавши там надіслані селянам платіжки «газовою аферою».

«Людям нарахували по квитанціях газу, який був відсутній на лічильниках. Люди масово стали звертатися до сільради. Що саме спростувати? Це реальні факти. Людина не користувалася газом, а їй чомусь було нараховано 51 куб газу», – заявив він після засідання.

Козаченко розповідає, що подав статтю до газети після того, як із облгазу його відправили до компанії, яка збирає платежі, а там голову села приймати взагалі відмовились.

«Ми не газові аферисти, ми люди, які сумлінно виконують свої обов’язки»

До Києва, в Апеляційний господарський суд, позов прийшов із Черкас, де сільський голова раніше вже виграв суд першої інстанції. Представники «Черкасигазу» не відвідали засідання, тому журналісти звернулися до підприємства з проханням викласти свою позицію. Голова правління компанії Сергій Буян відмовився дати коментар під запис, але у розмові з журналістом сказав: у статті голова села звів наклеп на газовиків, назвавши їх аферистами.

«Ми не газові аферисти. Ми люди, які сумлінно виконують свої обов’язки», – відповів він. Також, за словами Сергія Буяна, голова села говорить неправду, нібито його не прийняли у «Черкасигазі».

Щодо нарахування плати за газ, голова підприємства переконаний: розрахункові показники абсолютно законні, бо не є обов’язковими – можна прийти у газову контору і попросити виправити їх. За його словами, платіжки з готовими цифрами прийшли тільки тим, хто до 1 числа не повідомив дані свого лічильника газовикам.

«Ми судимось на предмет неправдивої інформації. Якщо хтось хоче позиватися на предмет неправомірного нарахування оплати – немає проблем», – додав Сергій Буян, пообіцявши, що газопостачальна компанія надасть відповідь на запит письмово.

Платити по-своєму можна, але незручно

Проставлені цифри у квитанціях – не суто черкаська справа: це практикують багато облгазів. Журналіст Дмитро Хилюк, що живе у Київській області, також отримує рахунки з уже вписаними обсягами спожитого газу.

«Там пишуться показники попереднього місяця, поточного, різниця і гроші до сплати. Якщо у мене є лічильник, то вписати там немає куди. Тому що на цьому рахунку є штрих-код, в якому уже забита сума – ти платиш суму, зчитану машиною з цієї платіжки», – зазначає Дмитро Хилюк.

Але вийти з цієї ситуації завжди можна, каже він: сформувати рахунок вручну і сплатити через банк або термінал. Однак це не так вже просто виглядає для літніх людей у віддалених селах.

Однак адвокат Роман Титикало зазначив, що розрахункові показники – неправомірні. За його словами, якщо в будинку встановлений лічильник, оплата має здійснюватися тільки за ним.

«Якщо питання стосується будинку, – коментує він, – і в будинку встановлений лічильник, він має всі сертифікати, то має нараховуватись відповідно до лічильника. Що таке якісь середні показники? А якщо людина взагалі не користується газом?»

«У мене була така ситуація, – додає Дмитро Хилюк, – що в минулому році я опалював газом, а цей сезон не користуюсь газом для опалювання, а вони мені автоматом почали надсилати платіжки такі ж, як торік. Я перетелефонував до відділу збуту для фізосіб, кажу: так і так, не користуюсь газом для опалення. Вони кажуть: не проблема – просто повідомляйте нам щомісяця за певним телефоном ваші показники».

«Як бабусям їхати в газконтору, якщо вони подвір’я не можуть перейти?»

У «Черкасигазі» повідомили, що однозначно подадуть касацію – й далі домагатимуться від голови Веселого Кута спростування написаного у районній газеті. Той від ходіння по судах не у захваті. Почуває себе підсудним, каже Павло Козаченко.

«Встати! Суд іде – встаєш… Неприємно, переживаєш… Але я думав так: якщо я цей суд програю – все одно не спростовуватиму цю інформацію. Тому що я перед людьми залишився б у негарному становищі. Тим бабусям, які не те що поїхати звіритися у Тальнівській конторі, а власне подвір’я не можуть перейти – як би я їм в очі дивився?» – ділиться міркуваннями Козаченко. Зате тепер платіжки без вільної графи селянам вже не приходять.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору