У Монастирищі депутати міської ради звернулися до влади країни, аби ті допомогли зберегти лікарні в чотирьох громадах. Через новий етап медичної реформи може залишитися лише один медзаклад – в Умані. Народні обранці непокояться, що це призведе до смертей пацієнтів. Тому у зверненні просять внести зміни в етап реформування.
У документі зазначається, що відстань від Монастирища до Умані близько 50 кілометрів. Ще далі розташовані села.
"Монастирищенська громада досить велика, - розповідає в коментарі Про все заступниця міського голови Зоряна Заворотна. – За офіційними даними, тут живе близько 35 тисяч осіб. Також 7,5 тисяч зареєстровано переселенців. І це тільки ті, що офіційно тут проживають. Зараз є загроза, що в лікарні не буде стаціонару. Складні випадки лікуватимуть в Уманській лікарні. На жаль, вона не впорається з потоком пацієнтів. Нині не йде мова про будівництво нових відділень там. Тому лікарні у великих громадах потрібно зберігати. Інакше люди будуть помирати. Вони не дочекаються допомоги. Відстань до Умані чимала і навряд чи хтось з пацієнтів доїде. І це за умови, що людина їхатиме власним транспортом. Через війну кількість автобусних маршрутів значно скоротилася".
Ініціатором звернення став міський голова Монастирища Олександр Тищенко. Місцеві депутати одностайно підтримали документ.
"Наскільки мені відомо, уманські депутати вже ініціювали подібне звернення до керівництва країни, - говорить Заворотна. – Ми закликали й інші громади, аби вони також вчинили за нашим прикладом".
Медична реформа передбачає створення на базі областей госпітальних округів. Найпростіші захворювання лікуватимуть якнайближче до пацієнта. У складних випадках людина потраплятиме у кластерну та надкластерну лікарню.
Нагадаємо, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram