Людмила Бордунос розповіла, наскільки вигідним для Черкащини стане будівництво крематорію

28 лютого 2019, 17:32

Людмила Бордунос розповіла, наскільки вигідним для Черкащини стане будівництво крематорію

У 2018 році близько 280 черкащан скористалися послугою кремації. Нині для черкасців вона доступна у столиці, а коштує близько 4 тисяч гривень. У Черкасах ця послуга вартувала б у 4 рази дешевше, адже левова частина витрат – транспортування тіла.

Про це в програмі "Тема дня" на UA: Черкаси розповіла заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос.

– Люди платитимуть лише близько 500-600 грн за соціальну труну. Для кремації інша не потрібна, адже вона спалюється. Вартість спалювання – теж близько 500 грн. Тобто загалом послуга коштуватиме 1100 грн, – говорить Людмила Бордунос.

За її словами, будівництво крематорію на 2 печі без інженерних мереж коштуватиме близько 10 мільйонів гривень.

– Окрім того в цю суму не враховано підведення водо-, газо- та електропостачання. Загальні розрахунки доцільно робити, коли буде погоджено місце розташування, – говорить Бордунос.

Згідно законодавства, крематорій має будуватися на відстані мінімум 3 кілометри від останнього житлового будинку. У новому генеральному плані територія будівництва крематорію та колумбарію визначена за 7 кладовищем.

Як розповідає заступниця міського голови Людмила Бордунос, згідно з чинним законодавством, крематорії мають будуватися та утримуватися тільки комунальними підприємствами. Нині ж в Україні обговорюється питання надання можливості будівництва крематоріїв інвесторам.

Заступниця переконана, будівництво крематорію не означає відмову від традиційних поховань.

– Будівництво крематорію – це альтернатива, це право вибору, яке залишатиметься за людьми, – додає Бордунос.

За інформацією із прес-служби Черкаської міської ради.

Нагадаємо, уперше активно про будівництво кематорію почали говорити після того, як на сайті Черкаської міської ради зареєстрували петицію про його будівництво. Незабаром питання його зведення може зазвучати з новою гостротою, адже на нині діючих кладовищах міста Черкаси місць для поховання залишилося максимум до осені. Після цього доведеться виділяти кошти й землю для зведення нових кладовищ.

Олена сказав:

Нехай пані Бордунос порахує,”наскільки вигідним” буде будівництво сміттєпереробного заводу. Бо скоро вже будемо тонути у смітті! Я вважаю, що люди провінціальних міст не готові до спалювання після смерті.Спитайте у представників церкви, ЯК вони сприймають цю ініціативу? Впевнена, негативно. Ніхто не повинен “горіти в пеклі”. У поминальні дні ми ходимо на цвинтар і поминаємо наших померлих близьких, “розмовляємо” із ними, подумки просимо або вибачення, або благословення. А якщо нас будуть спалювати, ми будемо поминати рідних біля горщика із попелом? Вибачте, але так воно і буде…Навіть моторошно.

тарас сказав:

Крематорій однозначно потрібен як і в усьому світі єсть крематорії. А поминати людину не обовязково біля тої землі де останки лежать. Тіло всерівно висихає і згниває. Память про рідних завжди з нами і сходіть помянути до церкви.

Ольга сказав:

“У всьому світі” багато чого є, але це не означає, що воно потрібно людям із нашим менталітетом та звичаями. В якому місті України Є крематорій? Чому наше невелике місто починає із себе? Крематорії будують там, де число жителів більше мільйона!

Таня сказав:

Крематорій в Черкасах (так і інших містах України) потрібен. Це і в цілях економного використання землі і в тому, що в теперішній час люди хворіють різними захворюваннями (туберкульоз і т.д.), які в ході спалювання будуть ліквідовані.

1 сказав:

А где комментарии?????

Вгору