Цьогорічна рання весна принесла тепло, а разом з ним й масове спалювання населенням сухої трави, листя та рослин. Окрім шкідливого впливу на довкілля та забруднення атмосфери, такі дії часто становлять загрозу і для лісових насаджень.
За словами лісівників, такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну, теплу й сонячну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.
У Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства нагадують, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності, у разі виявлення фактів порушень, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності.
Крім того за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram