Лісівники Черкащини збирають взимку гриби (фото)

24 січня 2019, 22:40

Лісівники Черкащини збирають взимку гриби (фото)

Попри зимову погоду звенигородські лісівники збирають гриби, щоправда тепличні, проте вирощені на екологічно чистому субстраті рослинного походження. Це гливи – цінні їстівні гриби з цілющими властивостями.

Лісівники Черкащини збирають взимку гриби (фото)

– Ініціатива директора Звенигородського лісгоспу Анатолія Проценка спробувати налагодити процес вирощування грибів була втілена в життя, – розповідає провідний мисливознавець Звенигородського лісгоспу Олександр Шевченко. – Минулий рік був експериментальним, проте змогли виростити 400 кг грибів: при мінімальних витратах у 2,5 тис. гривень, отриманий прибуток склав 7,5 тис. гривень.

Лісівники Черкащини збирають взимку гриби (фото)

Зазначимо, що у природних умовах гливи ростуть на органічних рештках чагарників і листяних дерев (пеньки, хмиз або повалені стовбури, відходи лісозаготівель). Найбільш часто в якості субстрату може бути деревина осики, липи, дуба або вільхи. Зростки грибів можна помітити на тополі та берези, каштані, а також на деяких хвойних деревах. Практично всі види глив утворюють великі групи, у які може входити до 30 і більше плодових тіл, а маса такої "грони" може досягати трьох кілограмів. На стовбурах зростки розташовуються один під іншим або ростуть поруч без якої-небудь системи. Також існують деякі види, які ростуть серед коренів зонтичних рослин.

Лісівники Черкащини збирають взимку гриби (фото)

Завдяки тому, що більшість глив, що надходять сьогодні в продаж, вирощено на екологічно чистому субстраті рослинного походження, їх плодові тіла не накопичують у собі важкі метали і токсичні речовини. Крім того, багато гурманів визнають, що за смаковими якостями гливи кілька перевершують печериці, а при вмілому приготуванні нагадують за смаком білі гриби.

Вживання глив в їжу можливо тільки після термічної обробки м’якоті. Гриби гливи використовуються для смаження та тушкування, приготування соусів і супів, соління та маринування. Крім того, слід пам’ятати, що ці гриби, м’ясо птахів і тварин можуть доповнити один одного, а ось з рибою вони не дуже добре поєднуються.

За інформацією Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору