Лісівники Черкащини готуються до переходу на євростандарти

05 грудня 2018, 21:30

Лісівники Черкащини готуються до переходу на євростандарти

Про введення в дію національних стандартів на деревину, гармонізованих з європейськими, днями йшлося на нараді лісівників Черкащини, пише "Діловий регіон".

Згідно з законодавчими нововведеннями, із 1 січня 2019 року необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик деревини.

Попереду на держлісгоспи чекає проведення ряду організаційних заходів із підготовки спеціалістів, працівників та матеріально-технічної бази для роботи в нових умовах.

Проблемним є те, що на частину продукції лісогосподарських підприємств не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Крім того, деякі чинні в Україні нормативні документи суперечать один одному. Тож, на лісівників у найближчому майбутньому чекає ряд нових технічних нормативів та  розробка нових  стандартів.

До слова, аукціонні торги з продажу необробленої деревини заготівлі І кварталу 2019 року, що відбудуться у Черкасах у грудні, вже будуть проведені за вимогами національних стандартів, адаптованих до європейських.

Коментарі

Вгору