Вже понад дев'ять років він лікує зуби бійцям, як на передовій, так і в тилу. А поза основною роботою ще й намагається обігріти наших захисників. Черкаський стоматолог Валерій Горбенко ще у 2015 став одним з учасників і співорганізаторів руху "Тризуб Дентал". З початком повномасштабного російського вторгнення Валерій разом з колегами запустив ще один проєкт, йдеться у сюжеті Подробиць.
Чи не кожного дня черкаський стоматолог Валерій Горбенко приймає пацієнтів у пікселі. Армійці в його кабінеті часті гості ось вже майже дев’ять років поспіль. До захисників у лікаря особливий підхід, та й прайс за послуги зовсім не ринковий.
"Умовні 50-100 гривень - будь-яка моя маніпуляція, будь-яка процедура, щоб якась копійка лягла в касу, в кожного свої забобони, у мене такий", - каже лікар.
Свою роботу з військовослужбовцями стоматолог називає частиною волонтерської місії. Раніше лікувати зуби воякам разом з іншими волонтерами "Тризуб Дентал" - він їздив на передову. Каже, зараз і в кабінеті роботи вдосталь. Щодня до Валерія приходить по кілька спеціальних гостей, які вже майже заповнили імпровізовану" стіну подяки" в холі.
"Шеврон Третьої штурмової - просто так його отримати не можна. Це стіна подяк від військових. Хтось погон дає, хтось шеврон", - розповідає медик.
Це архівні кадри одного з чотирьох пересувних кабінетів. Їх Валерій разом з колегами зробив і оснастив для потреб військовиків. Зараз ця машина служить у 59 бригаді. Сам стоматолог каже, без всебічної підтримки побратимів по цеху це не вдалося б.
"Стоматологічний рух, стоматологічна спільнота в Україні дуже правильна, дуже потужна і немає ніякої бюрократії. От ми робимо черговий пересувний стоматкабінет і я виставляю в соцмережах клич: народ, треба то і то, пломбувальні матеріали, інструмент. Нікому не треба ніяких актів, люди нас знають, люди довіряють і швидко все приїздить", - говорить Валерій Горбенко.
Та "зубними справами" волонтерство не обмежується. Щодня, після стерильної медичної форми, Валерій одягає робу. Стоматолог із дантистом майструють газові інфрачервоні обігрівачі для бійців на фронті. Деталі для них купують за власні гроші, іноді допомагають благодійники. Обігрівачі мають попит, бо не чадять у бліндажах, та доволі мобільні. Дозволяють не тільки нагріти приміщення, а ще й приготувати їжу.
"Нам роблять на одному з комунальних підприємств Черкас перехідну таку цікаву гаєчку з різьбою, яка потім накручується на штатний кран, получається, що редуктор переносимо сюди, накручуємо на балончик і цю штуку можна ставити де завгодно", - розповідає дантист Юрій.
Цей проєкт Валерій з Юрієм запустили ще восени 2022 року. За цей час удвох зробили і передали захисникам сотні обігрівачів. Але зараз усе на межі зупинки, адже чоловіки використовують для пристрою спеціальні балони з-під фреону, а вони стали чомусь дефіцитними.
"Люди добрі, в кого є балони з-під фреона, нового типу, вони також називаються товстостінні. Якщо є можливість, присилайте їх до нас в Черкаси. Номер телефону: 0933225625. Нам вкрай потрібні ці балони, тому що дуже багато замовлень", - звертається до небайдужих стоматолог Валерій Горбенко.
Раніше військовослужбовцям передавали систему з двома балонами та через їхній дефіцит чоловіки почали віддавати лише з одним. А це в умовах ускладненої логістики фронту вкрай незручно.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram