Лазерне шоу та неоновий флешмоб, повітряні кулі та шість фестивалів за три дні - так Умань святкувала своє 400-річчя з 30 вересня по 2 жовтня, пише Вечірня Умань.
Зустріти день міста на повітряній кулі, власноруч приготувати каву за секретними рецептами та почастуватись улюбленими стравами міг кожен бажаючий. У свій День народження центральна площа міста перетворилась на український Діснейленд - розваги знайшлися як для малечі, так і для дорослих.
«Такого вибору розваг і атракціонів в Умані я ще не бачила. Мій син усі три дні не злазив з гірок. Та найбільше його вразили повітряні кулі, які у вечері світились», - розповідає уманчанка Катерина Сафо.
П’ять гігантів піднялися в небо в останній день свята. Безкоштовно політали на кулях переможці історичного квесту, який проходив у рамках святкування дня міста.
«Це неймовірні відчуття, коли ти спочатку весь день бігаєш містом, розгадуєш таємні шрифти, виконуєш логічні завдання квесту, перемагаєш та як приз отримуєш політ на кулі. А піднятися в небо всією командою, то справжнє щастя», - розповідає переможниця квесту Мирослава Стецько з команди історичного факультету.
Фестиваль повітряних куль в Умані відбувся вперше та його ажіотаж серед містян змусив організаторів задуматись над тим, щоб зробити його щорічним.
«Я сам народився в Умані, тому хочу дарувати свято рідному місту та його жителям. Плюс в Умані багато туристів, а де є туристи - там є повітряні кулі», - розповідає директор повітроплавального товариства "Монгольф’єр" Сергій Скалько.
Дивували уманчан не тільки кулями, а й концертною програмою. На гостей свята чекали кращі танцювальні колективи України та зарубіжжя, відомі зірки та місцеві таланти. Хедлайнером свята став золотий голос України Злата Огнєвіч.
«Почути учасницю Євробачення вживу для мене здавалось чимось нереальним. Тендітна дівчина запалила публіку так, що я була готова безкінечно кликати її на біс», - ділиться враженнями Ліля Кобзаренко.
Тринадцять мистецьких, спортивних та розважальних локацій діяли протягом трьох святкових днів: на малечу чекали ігрові зони та цікаві майстер класи, на студентів - розважальний історичний квест, любителі спорту долучились до велопробігу та насолодитись видовищним шоу від боксерів та акробатів.
Родзинкою свята стало лазерне шоу, яке розробили спеціально до 400-річчя міста.
«До свого Дня народження Умань готувалась цілий рік. Місто переймало досвід найрозвинутіших міст України та Польші, озеленювались та освітлювались вулиці, завершувались розпочаті будівництва, ремонтувались дороги, дитячі садки та школи. І тепер, у День свого народження, місто впевнено може заявити себе, як туристичний, культурний та економічний центр України», - зазначив мер міста Олександр Цебрій.
Що подарували уманчанам на День міста
Нова сортувальна лінія сміття
Вперше за історію міста на уманському сміттєзвалищі, встановили сортувальну лінію. Нині вона запущена в тестовому режимі, а на повну потужність лінія запрацює в кінці жовтня.
«Це дасть можливість відбирати значно більше вторинної сировини, яку використовуватимуть для переробки, а відтак, менше відходів потраплятиме в землю», - розповідає мер міста Олександр Цебрій.
Після запуску лінії міська влада планує працювати над тим, щоб побудувати в Умані сміттєпереробний завод для повної утилізації сміття.
Капітальний ремонт дитячої лабораторії
Напередодні Дня міста в дитячій лікарні відкрили сучасну лабораторію. Якісні аналізи тепер стануть доступними для уманських діток. Нові мікроскопи, спеціально обладнані медичні столи та витяжну шафу закупили на суму 0,4 млн. гривень, що виділені з міського бюджету.
«Це спільна справа кожного з нас. Всі уманчани, підприємці, сплачуючи податки, наповнюють бюджет, який ми потім можемо використовувати за потребами нашого міста», - зазначив мер міста.
Діти загиблих АТОвців отримуватимуть щомісячну стипендію
Фінансова підтримка для тих, хто втратив батька на фронті. Дітям АТОвців виплачуватимуть щомісячну стипендію у розмірі однієї тисячі гривень. З такою ініціативою виступив мер міста Олександр Цебрій під час чергової сесії міської ради, - депутати підтримали.
Діток, які втратили батька на війні в Умані п’ятеро. Четверо з них ще ходять до школи, одна - навчається в київському університеті.
Також, іменами загиблих бійців Івана Качура і Олега Орлова будуть названі вулиця і провулок мікрорайону «Східний».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram