Киньте гріш Кучерові, або “рогаті” вимагателі

16 січня 2020, 17:03

Нещодавнє засідання виконкому Черкаської міської ради стосовно КП «Черкасиелектротранс» і наступна сесія, продемонстрували, як вкотре гора народила мишу. Поговорили, побалакали, побубніли і виділили кошти на утримання тролейбусників, тільки аби ті відчепилися.

Міська програма розвитку електротранспорту в Черкасах на 2016-2020 роки прийнята, аби була. Ніхто її виконувати не хоче і не буде (хіба що самі працівники, але в них нема грошей). Валідатори за 5 місяців? Малоймовірно. Підготувати документацію, провести тендер, оскаржити, порішати, виготовити, встановити, навчити персонал, виготовити та роздати картки – це все час та гроші.

Якщо людина чогось не знає, вона вчиться, запитує більш досвідчених людей. У Черкаській міськраді пороблено? Є ж якийсь досвід Кропивницького, Кременчука, Житомира etc. Сам Кременчук, до речі, страшенно змучений і неймовірно страждає – там немає жодного старого тролейбуса.

Насправді, проблеми в "КП Черкасиелектротранс" почались не сьогодні і не вчора. І їх проблеми не вирішуються і не будуть вирішуватись через вперте небажання керівництва міста займатися розвитком громадського транспорту. Набагато легше кинути кістку в вигляді дотації, продовжити тимчасові договори на рік для маршруток чи підняти тариф на перевезення пасажирів, ніж комплексно займатись розвитком громадського транспорту. У вівторок їм рота закрили. Влітку ніхто слухати не буде, бо розпочнеться підготовка до виборів. Мер, депутати, кандидати будуть обіцяти золоті гори і знову затикати рота бюджетними коштами, ще й піаритись на цьому.

Міська влада однією рукою всіляко обмежує діяльність тролейбусників, іншою – не дає коштів на утримання. Таке враження, що хтось вже порахував, скільки кольорового та чорного брухту можна здати під час ліквідації підприємства і скільки на «рогатих» можна заробити. Влада не хоче розуміти, що «Черкасиелектротранс – це звичайне підприємство, яке має заробляти кошти, зокрема для міста, а не висмоктувати кошти з міського бюджету.

P.S. Ну й дуже порадувала новина про кредит від ЄІБ на розвиток муніципального транспорту. Кредит для ЧТКЕ в євро вже відкашляли, чи ще й досі платимо? Танці по граблях подобаються?

Допис у Facebook черкаського підприємця Миколи Яненка

Коментарі

Вгору