Близько 20 років у Черкасах цей дитячий садок не функціонував і будівля пустувала. Нині його перебудовують під житло для переселенців. Вийшло 26 квартир. Нині завершили чорнові роботи та перейшли до ремонту. Приміщення ще мають обставити меблями та побутовою технікою, йдеться в сюжеті 5 каналу.
Це вже фінальний етап будівництва – запевняє будівельник Дмитро. Підлогу закладають плиткою, встановили двері, невдовзі фарбуватимуть стіни. Майстер тут працював від початку будівництва, каже, 85% робіт уже позаду.
"Я знаю, що це для переселенців робиться, людей, які постраждали від війни, які приїхали сюди, потребують притулку. Для них це робиться, щоб було гарно, щоб затишно, щоб все було добре", – сказав будівельник Дмитро Сальніков.
Цей садочок близько 20 років стояв пусткою. Торік міська влада вирішила його перебудувати під житло для переселенців. Майстри почали з тотального демонтажу. Це потребувало найбільше часу. А далі взялися за перебудову та чорнові роботи.
З нуля зроблено повністю воду, каналізацію, вентиляцію, електрику – все повністю вже готове.
Представник підрядника Сергій каже, приміщення дитсадка розподілили на 26 двокімнатних квартир різної площі, найбільша – 60 квадратів. Каже, планували завершити швидше, але будувати під час війни нелегко.
"Впливало і зупиняло тільки світло нас, тому що ми не могли опалювати приміщення, щоб воно застигало, щоб не відпадало, щоб не було сирості, друге – ціни виросли вдвічі на матеріали, на все... Багато хлопців на передовій, ті хто тут є – допомагають, щоб швидше уже люди могли заїхати", – розповів представник підрядника Сергій Кукушкін.
Будують за гроші з місцевого бюджету, на перебудову Черкаси виділили більше 20 мільйонів гривень. Після звершення ремонту, квартири планують умеблювати та закупити необхідні для побуту речі – про це подбає організація "Червоний хрест". Це перший проєкт, але у місті ще є зачинені садочки.
"Є можливість того, що ще два садочки будуть переобладанані під житло для внутрішньо переміщених осіб. Фінансування поки з обласного бюджету, але є програми загальнодержавні, працюємо також ми із народними депутатами Черкаської області, щоб таке фінансування було для Черкаської області. Працюємо також з програмами, грантами, щоб була можливість залучення також стороннього фінансування", – пояснив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.
Кому з переселенців пощастить отримати нову квартиру – міська влада вирішить після завершення усіх робіт. Зі свого боку департамент освіти, який опікується проєктом, наполягатиме, щоб їх отримали працівники освітньої сфери, які через війну залишилися без житла.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Добрий день. А підскажіть, квартири вже розподілені?