Купи сміття, закопчені стіни та сморід: як живуть золотоніські діти у “кризових” сім’ях? (фото)

29 листопада 2015, 23:10

Rejdova-perevirka-6

З ініціативи міської служби у справах дітей, молоді та спорту відбулася рейдова перевірка умов проживання школярів з кризових сімей.

Rejdova-perevirka-3

Про це інформує zolotonosha.ck.ua.

Коли заходиш у їхні двори й будинки, переслідує думка: мабуть, вони інопланетяни. Бо як ще можна пояснити той факт, що цим людям, зокрема, жінкам-матерям, комфортно жити у дворах, що заросли чагарниками і бур`янами, в яких причаїлися купи сміття, звалища порожніх пляшок з-під спиртних напоїв та різного непотребу. «Затишно» виховувати дітей у будинках з обдертими та закопченими стінами, серед зламаних меблів часів царя Гороха, серед ліжок без постільної білизни, за вікнами, крізь які через бруд, що «в`ївся» у скло, і сонечка не видно, у смороді і напівтемряві. Бідність, яка поєдналася з лінощами і алкогольною хворобою, а часом просто байдужістю і банальним незнанням і невмінням того, «як треба», панує у більшості осель, які довелося відвідати під час перевірки.

Rejdova-perevirka-1

40-річна Валентина, яка проживає на вул. Івана Богуна, зловживає спиртними напоями. Через цю шкідливу звичку помер і її чоловік Всеволод. Напівсиротами залишилися двоє дітей: донька 9-класниця і син 6-класник. Валентина ніде не працює, живе на пенсії по втраті годувальника, які кожному з дітей виплачує держава. Двір та хата цієї сім`ї повністю підпадають під вищеописаний безлад, проте діти, які мешкають з батьками Валентини на іншому кінці міста, щодня відвідують незатишне обійстя, де вони виросли, і скучають за матір`ю. Обоє добре навчаються у школі, хоч через матусю їм доводиться часом слухати насмішки однолітків. Ви не повірите, але й сама Валентина має вищу педагогічну освіту, вона – філолог і не раз намагалася викладати у школі, але потяг до горілки перекреслив усі сподівання на початок нормального життя.

Rejdova-perevirka-5

Завітали члени рейдової бригади і на вулицю Лікарняна, у родину Раджа і Валентини, які виховують шістьох дітей. Улітку тут вже побувала з перевіркою вищезгадана служба і що цього разу? У хаті той же безлад, усі діти зібралися у маленькій кімнатці і дивляться телевізор. Малеча напіводягнена, бо у помешканні справжня спека, яку забезпечив «електродуйчик».

Rejdova-perevirka-7

Троє старшеньких: Свєта, Рустам і Мілана теж вдома. А чому ж не в школі? «Кашляють», – відказує Валя. Видно, що у хаті намагалися зробити такий-сякий ремонт, заклали двері, щоб вийшла кімната з окремим входом (тепер там оселилася мама Раджа), вставили нове вікно, вибили цементну підлогу тощо. Але зима на порозі, а кінця роботам не видно. Не забрав Радж і машину дров, які ще влітку його родині виділила служба. Доки збирався, вони дісталися іншим. Віктор Харін знову пообіцяв допомогти, як з дровами, так і з ремонтом, приславши на Лікарняну «толкових» працівників. Ні Радж, ні Валентина не п`ють, дітей своїх люблять, але зовсім не пристосовані до сімейного життя.

Rejdova-perevirka-4

Насилу знайшли перевіряльники ще одну свою підопічну – 25-річну Оксану, яка проживає разом з п`ятирічною донечкою Ярославою. Адреса помешкання: провулок ІІ-й Новий. Медичні працівники розповіли про те, що до хати чи не щодня навідуються підозрілі особи, здебільшого чоловічої статі. Що робиться у цьому помешканні, залишається тільки здогадуватися. Оксана ніде не працює, дитина у садочок не ходить, за словами матері – хворіє. Волосся крихітки пофарбоване у фіолетовий колір («фарба залишилася, шкода було викидати», – пояснила «матуся»). Ця молода жінка вже була героїнею публікацій, тоді вона проживала у п`ятиповерхівці зі своїм черговим співмешканцем-художником. Страшний безлад у квартирі вони пояснювали тим, що роблять ремонт. Мабуть, він так і не закінчився, на відміну від їхнього спільного життя.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору