Кримський уряд каже, що на Черкащині люті «бендерівці» викрадали і вбивали людей

09 квітня 2014, 12:43

Самопроголошена Рада Республіки Крим днями провела засідання Міжнародного громадського комітету із захисту прав людей, постраждалих від Майдану і дій прихильників «Правого сектора», на якому згадала про «страшні знущання» майданівців над кримчанами у Корсуні-Шевченківському, інформує Vechirka.net.

Під час засідання урядовці Криму обговорили події, які відбулися 20 лютого поблизу м. Корсунь-Шевченківський. Свідки подій – Оксана Медієва, Катерина Солоділова, Анатолій Половинець – розповіли, що «на колону із семи автобусів з кримчанами, що поверталися з Києва, напали прихильники Майдану, які побили учасників акції «Антимайдану», розстріляли транспорт і погрожували спалити учасників акції живцем лише за те, що вони «москалі», «кацапи», розмовляють іншою мовою або відмовляються співати гімн України і кричати «Героям слава!». Багатьом пасажирам довелося ховатися в лісі. Внаслідок таких дій націоналістів пропали без вісти близько тридцяти жителів півострова, за попередньою інформацією семеро вбиті».

Дізнавшись про такі заяви, у черкаській міліції лише знизують плечима.

– Таких подій взагалі не було! Дійсно, там стояв блокпост, який обмежував рух транспорту. Також відомо про підпал двох автобусів. Але інформація про те, що когось обстрілювали, вбивали чи хтось зник безвісти, – не відповідає дійсності. Принаймні міліції жодної заяви чи звернення про такі події не надходило, – повідомив прес-офіцер Управління МВС області Дмитро Грищенко.

Про події того дня пригадує активіст корсунського Майдану Володимир Воропай. За його словами, корсунчани, які перекривали рух, дійсно зробили кілька попереджувальних пострілів у повітря із рушниць, щоб зупинити автобуси з «тітушками».

– Ми вивели усіх із автобусів. Серед них були інтернатівці 15–17 років, жінки, чоловіки кримінальної зовнішності. У кожного був ніж, навіть у жінок, – розповідає Володимир. – У автобусах майданівці знайшли замотану в ковдру бруківку, заточки, держаки у крові. Також у кримчан були вилучені близько 15 травматичних пістолетів. А у яру біля дороги, де були зупинені автобуси, згодом ми знайшли дві помпові рушниці: зброя була здана в міліцію.

Чоловік розповідає, що в зупиненому автобусі активісти виявили кількох заручників із Миронівки, один із них був підрізаний. Побачивши це, майданівці розгнівалися і почали бити гастролерів. Згодом два порожніх автобуси підпалили невідомі. Але розправу вдалося припинити: ніхто серйозно не постраждав.

– Ми зібрали усіх «тітушок» і відправили на вокзал, щоб посадити на потяги додому. Дізналися телефон їхнього координатора в Криму і домовились із ним, щоб він їх зустрів. Цілу ніч люди охороняли кримчан до приїзду потяга. Коли вони доїхали, нам зателефонували з Криму і повідомили, що всі до одного повернулися додому. Жодного зниклого чи загиблого не було, – розповідає Воропай.

Корсунчанин переконаний: такими діями кримська влада умисно веде інформаційну війну, щоб зіткнути лобами українців та залякати кримчан «бендерівцями».

Коментарі

Вгору