"Школу хочуть знищити, бо навчання по телевізору дешевше, аніж зарплата вчителям" - ці слова нещодавно, опублікували під дописом черкащники в одній із місцевих спільнот мережі "Фейсбук", яка хотіла поцікавитись, чи багато черкаських мам проти дистанційного навчання. Коментарі під дописом зібрали масові суперечки, однак до єдиної згоди в питанні черкаські мами так і не дійшли.
Під дописом черкащанки Валентини Січкар батьки зазначали, що готові відмовитися навіть від безкоштовного навчання в університеті, якщо дітей переведуть до наступних класів, а випускникам віддадуть документи про закінчення навчання у школі.
Мама школяра Людмила Ковальчук зазначила, що ймовірна причина цієї думки - у вчителеві, який не викладає предмети по відеозв'язку, а надсилає посилання та файли, які не завжди відкриваються на особистому комп'ютері школяра.
- У нас був лише один урок з одним вчителем за весь період карантину. Ми шукаємо самі, де і як можна щось вивчити. Дитині уроки з вчителями по "Ютубу" не подобаються - вони поспішають, дитина не встигає конспектувати і в результаті нервує, - пояснила Людмила Ковальчук.
А от деякі батьки цілком задоволені дистанційним навчанням, оскільки діти не сидять у спекотному класі та мають змогу навчатися на одному рівні, не нервуючи викладача.
- Домашнє завдання дають по навчальному плану. Усі пояснення до тем переглядаємо в телеканалах, де відповідно плану транслюють необхідні лекції. Дитині подобається так, бо ніхто не відволікає, не викрикує, не зриває урок та не доводить вчителя. Єдине завдання - слухати та виконувати завдання, - зазначила у коментарі Наталя Половинка.
Прокоментувала допис й вчителька початкових класів Анна Колісник. За словами жінки, за хатніми турботами у неї не вистачає часу пояснювати двом різновіковим дітям матеріал за різні класи. Користувачка "Фейсбук" додала, що жоден урок із інтернету не може замінити школу та живого викладення інформації для школярів у ній.
- У мене двоє дітей, один із з них - першокласник. Я вчитель початкових класів, але навіть мені важко вирватися з буденної рутини для того, щоб донести до дитини суть матеріалу так, як це відбувається у школі, коли є дискусія між дітьми, - зазначила Анна Колісник.
Слава Лещинська, мама цьогорічного школяра-випускника, проти літнього навчання. У коментарі жінка зазначила, що вступну кампанію можна провести так, як було раніше - здавати екзамени під час вступу до вищого навчального закладу.
- Ні, я проти навчання влітку, мій син також. Тим паче йому літом вступати у ВНЗ. Я за те, щоб відмінили проведення не лише ДПА, але й ЗНО. Видати атестати й закінчити навчання у звичний термін, а вступну кампанію розпочати вчасно. Це оптимальний варіант, - прокоментувала Слава Лещинська.
А от черкащанка Дар'я Титаренко буде допомагати своїй дитині засвоїти навчальний матеріал, аби донька не навчалася влітку.
- Я можу пояснити дитині все власними знаннями. Щоправда дитина у другому класі.Всю програму ми пройдемо та засвоїмо ціною сивого волосся та пляшки корвалолу. Однак краще так, ніж відробляти влітку, - зазначила користувачка "Фейсбук".
Учителька молодших класів Іванна Іванівна у коментарі "Про все" розповіла, що під час карантину над засвоєнням матеріалу працюють і дорослі, і діти, тож канікули обов'язково повинні бути.
- Навіть якщо зараз вирішать зробити канікули, то відпочити чи оздоровитися повноцінно, не виходячи з дому, неможливо. Тому краще дотягнути дистанційне навчання до кінця карантину, а далі закінчити навчальний рік у терміни, які будуть для цього відведені, - розповіла черкащанка.
Пані Іванна додала, що влітку засадити дітей за парти буде важко, а оскільки буде ще й спекотно, то це стане мукою для всіх - і для школярів, і для працівників закладів освіти.
- Вчителі зараз дають основні положення під час дистанційного навчання. А напередодні підготовлення до іспитів доведеться більш детально вичитати пройдені зараз теми, - коментує вчителька молодших класів.
Ірина Овчаренко, директорка черкаської школи № 32, розповідає у коментарі "Про все", що пояснення стосовно навчання нині надати не може - самим освітянам не пояснювали алгоритм дій післякарантинної освіти.
- Для того, щоб ми знали, що робити далі, має бути роз'яснення Міністерства освіти та науки України. Одноосібно директор не приймає рішення про перебіг навчального періоду після карантину для учнів. Ми навіть не знаємо термінів закінчення карантину і ми володіємо інформацією настільки, наскільки нам повідомляє МОН, - пояснює Ірина Овчаренко.
Директорка зазначає, що багато процесів навчання школярів зазнають змін через коронавірус. Стосується це і школярів, і випускників.
- Державної підсумкової атестації у 4 та 9 класах не буде, документ про звільнення дітей від неї ми отримали. Міністерство надало роз'яснення, що ЗНО буде обов'язково, його лише відтермінують. Унаслідок цього зміщується в даті і видача документів школярам, і вступна кампанія до закладів вищої освіти, - пояснює пані Ірина.
За словами освітянки, лише коли випускники напишуть зовнішнє незалежне оцінювання і школи отримають результати, діти отримають атестати про закінчення середньої освіти. Однак говорити конкретніше про дати закінчення навчання та вручення документів без роз'яснення МОН України неможливо.
У Департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради розповідають, що через невідомі терміни закінчення пандемії жодних конкретних вказівок у МОН не надають. Відтак існує два сценарії продовження шкільного навчання: якщо карантин завершується до 1-го червня, або ж якщо триватиме до початку липня.
Підготувала Аліна Євич
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram