Унікальні краєзнавчі історії зібрав письменник Володимир Чос у книзі "Невідома Городищина". Краєзнавець більше, ніж 10 років шукав маловідомі факти з історії усіх населених пунктів Городищенського району на Черкащині, пише "gazeta.ua".
Для створення книги Володимир Чос використав літописи, стародавні книги, архівні матеріали, спогади старожилів. На сторінках видання є унікальні фотознімки й топографічні карти місцевості, які більше ніде не публікувались.
- Захотілося зібрати всі ті історії й факти про кожне село в районі, які накопилися за час роботи журналістом. Їх немає у жодній книзі чи публікації. Наприклад, у селі Зелена Діброва біля лісу є залишки старого залізничного кам'яного мосту. Але залізниця там ніколи не проходила. Коли стоїш і дивишся на них, виникає враження, що це піраміди майя - так складені камені. Піднявши архіви, з'ясував, що понад 100 років тому тут планували побудувати залізницю. Звезли матеріали, почали робити насип і тут настали війна. Спочатку Перша світова, потім Друга, - говорить краєзнавець.
Писати книгу Володимир Чос почав у 2011 році. Видання стало двадцятим у доробку автора.
- Існувала традиція, якщо церква в селі була дерев'яною, її могли повністю розібрати й продати в інше, бідніше село. Якщо громада ставала багатшою для розбудови нової кам'яної церкви. Всі дощечки, деталі іконостасу нумерували і перевозили. На новому місці її вибудовували без проблем. Так було в селі Байбузи. Крім того, у книзі повно краєзнавчих досліджень про археологічні розкопки, історичні артефакти й скарби Городищини, - каже письменник.
Книга "Невідома Городищина" видана за сприяння Ірини Ванникової, громадського діяча й засновника організації "Розвиток територіальних громад". А також директора науково-виробничої фірми "Урожай" Олександра Воскобойніка.
Читайте також: На “Книжковому Арсеналі” презентували роман про Черкаси.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram