Кожна четверта дитяча іграшка є небезпечною

15 січня 2014, 14:40

Такими виявились результати перевірки іграшок, здійснених ДП «Черкасистандартметрологія».

- Кожна четверта іграшка з перевірених у нашій лабораторії за показниками безпеки, у разі використання загрожує фізичними травмами та створює небезпеку для життя та здоров’я дитини, - констатує директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Ісаєнко. – Пластикові іграшки (брязкальця, конструктори, іграшки із рухомими частинами, тощо) не витримали випробування на міцність корпусу іграшки (розкол, тріщини та оболонці, оголення дрібних частин, гострих кінців, від’єднання дрібних компонентів іграшки). М’яконабивні іграшки не зберігають цілісність швів, матеріалів при випробуванні на розтяг, утворюються розриви та отвори, що роблять доступними для дитини внутрішні компоненти іграшок та елементи живлення. Зустрічаються також недостатньо закріплені дрібні деталі (очі, носики тощо), які дитина може проковтнути. Крім того, в неякісних іграшках, як правило, виявляється відсутність належної розбірливої попереджувальної інформації на маркуванні для споживачів, так необхідної для зниження ризиків, пов’язаних з використанням іграшок.

- Випробувальна лабораторія продукції легкої промисловості проводить також випробування на відповідність вимогам технічних регламентів засобів індивідуального захисту та медичних виробів. І тут теж виявлено чимало невідповідностей, - зазначає начальник випробувальної лабораторії продукції легкої промисловості ДП «Черкасистандартметрологія» Наталія Завалько. – Стосовно засобів індивідуального захисту, то тут найчастіше виявлялись порушення, пов’язані з невідповідністю їх вимогам до пошиття за лінійними вимірами та вимогами до стібків та строчок, а також стосовно матеріалів для їх виготовлення за такими спеціальними показниками як водонепроникність, кислотостійкість, стійкість до пропалювання, збереження теплозахисних властивостей. Такі вироби не можуть забезпечити захист працюючих від тієї чи іншої небезпеки в процесі роботи. Стосовно ж ватно-марлевих медичних виробів, то в ході перевірок було виявлено невідповідності щодо засміченості, здатності поглинати вологу, а також міцності на розрив бинтів з марлі.

- Найближчим часом ми плануємо також впровадження робіт із оцінки на відповідність вимогам технічного регламенту щодо медичних виробів, - зазначив начальник відділу з підтвердження оцінки відповідності (сертифікації) продукції промислового призначення та послуг ДП «Черкасистандартметрологія» Володимир Швецов. - Загалом, на сьогодні ми можемо проводити оцінку на відповідність вимогам 7 технічних регламентів – починаючи від мийних засобів і закінчуючи електрообладнанням.

 За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Поділитись

Коментарі

Вгору