Кожен українець вже зараз винен майже 50 тисяч гривень, – Льовочкін

24 листопада 2017, 08:35

Урядовий проект Держбюджету-2018 – це бюджет війни та бідності. Про це народний депутат від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін заявив під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради у п’ятницю, 17 листопада.

Він підкреслив, що Опозиційний блок не буде підтримувати урядовий проект Державного бюджету на 2018 рік, оскільки це бюджет війни, боргового навантаження та низьких соціальних стандартів.

«Найголовніше, що фінансується за рахунок соціальних стандартів, – це війна. І війна – це найголовніша проблема, яка на сьогодні є в Україні. Поки буде тривати війна на сході, про економічний розвиток, про розвиток країни, про покращення соціальних стандартів, про покращення життя людей говорити неможливо. Тому Опозиційний блок наполягає на тому, щоб видатки на війну були скорочені і були збільшені видатки, які підтримують нормальне життя людей», – акцентував парламентарій.

За його словами, знову збільшується боргове навантаження на економіку. «Знову збільшується боргове навантаження на економіку, а відповідно – на людей. Кожен українець вже зараз винен майже 50 тисяч гривень», – зазначив Сергій Льовочкін.

Політик підкреслив, що проект Держбюджету залишає громадян України за межею бідності. «Розрахований Міністерством соціальної політики мінімальний прожитковий мінімум – більше 3800 гривень. А мінімальна пенсія закладається на кінець 2018 року – 1497 гривень, мінімальна зарплата наприкінці наступного року також буде меншою за прожитковий мінімум для працездатних – 3723 гривні. Це означає, що люди будуть за межею бідності та не зможуть собі дозволити елементарних речей. Ми з цим погодитись не можемо, тому будемо голосувати проти такого бюджету і наполягати на тому, щоб пропозиції Опозиційного блоку були враховані», – сказав народний депутат.

«Навіть Закон «Про освіту», проти якого ми голосували і послідовно відстоюємо те, що його мовні норми мають бути скасовані, передбачає видатки на освіту на рівні 7% ВВП. В проекті бюджету – 2,9% ВВП. Видатки на медицину мають становити 5% ВВП, а в проекті бюджету – менше 3%. Це означає, що медицина на місцях не отримає належного фінансування. Це веде до зниження соцстандартів, зменшення доступу людей до освіти та медичних послуг. Життя стає складнішим. Тому цей бюджет – неприпустимий, і ми за нього голосувати не будемо», - резюмував Сергій Льовочкін.

Матеріал надано прес-службою політика.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору