Кожен день у черкаському онкодиспансері лікують 120 хворих (відео)

18 квітня 2015, 09:15

55d9d0a271126611f6012bbdad0ebb00Минулого року у Черкаському обласному онкодиспансері пролікували 12 тисяч черкащан. І щорічно кількість онкохворих зростає майже на одну тисячу. При цьому медичне обладнання тут востаннє оновлювалося мало не 10 років тому. Втім лікарі не полишають надії, що найближчим часом ситуація зміниться. Кажуть: загалом для цього потрібні не такі вже й великі кошти, інформує ОДТРК Рось.

Щоденно лікувальні процедури на двох гамма установках установках проходять до 120 людей. Коли ж потрібна висока точність при опроміненні, хворих з області відряджають до Києва. Стара апаратура для цього непридатна. Крім того вона буває виходить з ладу.

Є й зовсім раритетні моделі. Рентгенапарату 32 роки. Його місце вже давно у музеї. Втім на новий грошей немає. Лікарі сподіваються на оновлення обладнання та передові технології – більш точні і такі, які зводять до мінімуму ризик побічних дій. До прикладу – сучасний лінійний прискорювач дасть змогу пролікувати більшу кількість пацієнтів з різними пухлинами від найменших до таких, які вразили весь орган.

На жаль, оновлення медичного обладнання потребує не лише центр радіаційної онкології. Ця проблема не оминула багатьох відділень обласного онкодиспансеру. Для її вирішення потрібні не надто великі кошти, - кажуть фахівці, - звісно, в масштабах обласного бюджету.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору