Ковідну допомогу можуть отримати близько 1700 працівників на Черкащині

27 грудня 2020, 18:31

фото тематичне

Найбільшу кількість пакетів документів подали роботодавці з міст Черкаси, Сміла та Смілянського, Драбівського, Монастирищенського і Чорнобаївського районів.З 12 грудня почала діяти програма надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання для виплати най­маним працівникам (Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19»).

Про це інформує Черкаський Край.

З початку дії програми станом на 22 грудня до Черкаської обласної служби зайнятості подано 181 пакет документів для надання такої допомоги 1709 працівникам. По 110 заявках уже прийняті позитивні рішення. Орієнтовна сума допомоги, відповідно до розрахунків роботодавців, становить близько 8,3 млн грн.

Для отримання відповідної допомоги суб’єкти господарювання подавали на адресу обраної сервісної установи обласної служби зайнятості мінімальний пакет документів — заяву, копію наказу про скорочення діяльності підприємства в період обмежувальних протиепідемічних заходів та відомості про найманих працівників.
Програмою зацікавлені представники бізнесу різних галузей, серед яких: видавництво книг, стоматологічна практика, виготовлення меблів, оптова торгівля, виробництво взуття, ткацьке виробництво, будівництво трубопроводів та ін.

Запроваджена програма покликана підтримати роботодавців та сприяти збереженню робочих місць, забезпеченню зайнятості найманих працівників у період карантину, запобіганню зростання безробіття.

— Одноразова матеріальна допомога надається службою зайнятості суб’єктам господарювання-юридичним особам, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження. Розмір виплат визначається пропорційно робочому часу, який скорочено та не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника. Важливо зазначити, що роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів. При цьому матеріальна допомога не надаватиметься суб’єктам господарювання, які зареєстровані менше трьох місяців або перебувають у стані припинення чи банкрутства. Також виплати не здійснюються підприємцям, які отримують допомогу по частковому безробіттю, — прокоментував директор Черкаського обласного центру зай­нятості Григорій Дендемарченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору